Tejto 80-ročnej babke zmenil mladík s dobrým srdcom doslova život: Za 5 dní jej zrekonštruoval túto starú chatrč na útulný domček!

V rámci „Ušľachtilého daru“ mal mladý pár z Poľska darovať 80-ročnej žene šatník, nejaké jedlo a čistiace prostriedky. Nakoniec to skončilo stavbou nového domu.

Asi tucet rúk a niekoľko desiatok darcov stačilo na to, aby staršej žene zmenili život iba za pár dní.

Ľudí ochotných pomôcť bolo toľko, že do 5 dní mala pani Aniela nielen úplne nový dom, ale čoskoro v ňom bude môcť mať elektrinu, plyn, vodu a dokonca aj vlastnú kúpeľňu, ktorá bude postavená miesto starej šopy.

Mladý pár svojou ochotou nezištne pomôcť úplne neznámemu človeku spustil lavínu pomoci ľudí s dobrým srdcom.

Celkovo bolo uskutočnených cez 130 platieb na špeciálny účet vytvorený pre túto akciu, do kancelárie firmy prišlo asi 50 balíkov s jedlom, oblečením, taniermi a petrolejom do lampy, ktorá je jediným zdrojom svetla v dome pani Aniely. .

Takto o celom príbehu napísal Krzysztof Kopeć, inžinier, majiteľ projekčnej kancelárie GeoBud z Lubaczówa.

Keď som bol malý, rodičia mi rozprávali rozprávku o Babe Jage, ktorá žila v chatrči na kuracích nôžkach.

Dnes som bol v presne v takejto chatke. Nestretol som tam však žiadnu babu Jagu, ale milú starú pani, ktorá bola vydaná napospas osudu a bojovala o prežitie.

Napriek tomu, že dobre nevidí, má pani „babka“ stále veselé oči a usmiatu tvár – nesťažuje sa.

Býva bez elektriny a vody v chatrči o rozlohe 24m2.

Mám túžbu zmeniť jej život, aj keď len ​​trochu.

Jej dom potrebuje generálnu rekonštrukciu – nebude to jednoduché, ale viem, že to spolu zvládneme. V prvom rade by som jej chcel do domu dotiahnuť vodu a elektrinu, pretože tam nie je.

Ďalej jej zatepliť dom, vymeniť strešnú krytinu, lebo stará zateká, postaviť záchod, na podlahu v izbe dať PVC podlahu, vymaľovať steny.

Ak má niekto stavebný materiál ako: drevené stožiare, dosky, krokvy, plech (môže byť po demolácii), polystyrén, minerálnu vlnu, sieťovinu, fóliu, lepidlo, cement, linoleum, OSB dosky, potrubia na montáž a pod. a rád by urobil dobrý skutok alebo mi ho predal za priaznivú cenu, rád ho odkúpim.

Všetky spomenuté veci nemusia byť nové, možno niekomu zostali zvyšky zo stavby či búrania a zapadajú mu prachom v garáži.

Počas rekonštrukcie bola starenka mimo svojho bydliska a tím tvrdo pracoval každý deň až do neskorej noci.

Keď sa pani Aniela vrátila domov, nemohla uveriť tomu, čo sa stalo. Emóciám a slzám dojatia nebolo konca-kraja. Neverila, že sa jej niečo podobné ešte niekedy stane.

Podarilo sa a takto teraz vyzerá jej nový domov. Nádherný príbeh!

Zdroj: Facebook

Mohlo by Vás zaujať:

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!