Tento 13-ročný chlapec chová vyše 70 sliepok a veľmi miluje prírodu: Rovesníkov sa snaží presvedčiť, že stojí za to, tráviť čas mimo internetu

Trinásťročný Oliver Kwiryng má momentálne na dvore asi sedemdesiat sliepok. Oliver si v detstve namiesto trávenia času hraním počítačových hier alebo prezeraním TikToku zvolil kontakt s prírodou a záujem o zvieratá.

Chlapec rozpráva o svojej nezvyčajnej vášni a o sliepkach, ktoré majú v jeho živote špeciálne miesto.

Oliver objavil svoju vášeň – miluje prírodu.

„Odkedy si pamätám, od šiestich rokov som rád pracoval v záhrade. Zasadil som zeleninu a netrpezlivo som čakal, kým sa zožnem úrodu.“ Aby Oliver nepremárnil nevydarenú úrodu, kúpil niekoľko sliepok, ktoré zožrali to, čo by inak skončilo v odpade. Takto začalo jeho dobrodružstvo s chovom.

Oliver počas siedmich rokov svojej vášne získal poznatky, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani skúsený chovateľ.

V súčasnosti chová rôzne plemená sliepok a svoju vášeň zdieľa s ostatnými.

„Chcel by som presvedčiť svojich rovesníkov, že stojí za to tráviť čas aj mimo internetu, napríklad nájsť si vlastnú vášeň,“  hovorí.

Oliver neustále hľadá možnosti, ako rozvíjať svoj koníček. „Už mám naplánovanú ďalšiu prácu na dvore. Všetko si vyžaduje čas a peniaze, dodáva.

Na otázku, či plánuje budúcnosť súvisiacu s chovom, Oliver jednoznačne odpovedá: áno.

„Snívam o väčšej farme a rôznych zvieratách. Možno sa stanem veterinárom, ale zatiaľ sa zameriavam na chov sliepok. Ako každý mladý chlapec mám veľa snov, ale najdôležitejšie je pre mňa zdravie a pokoj mojej rodiny a zvierat, zhŕňa trinásťročný mladík.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!

Mohlo by Vás zaujať: