Tento čestný bezdomovec vrátil žene prsteň v hodnote až 4000! Dobrý skutok sa mu dokonca vrátil!

Billy, celým menom Billy Ray Harri, je bezdomovec, ktorému sa jedného dňa úplne zmenil život. Nie kvôli nejakej výhre v lotérii, ale vďaka jeho láskavosti a slušnosti.

Na ulici našiel zásnubný prsteň v približnej hodnote 4 000 dolárov. Namiesto toho, aby ho predal, vrátil ho jeho majiteľke.

Billy priznáva, že prvá myšlienka, čo mu preletela hlavou, keď prsteň zobral zo zeme, bola predať ho a začať nový život. Ale behom chvíle nápad okamžite vytesnil zo svojej hlavy a rozhodol sa urobiť správnu vec. Hoci sa jedná o muža, ktorého domovom je ulica a práca žiadosť o almužnu, dobrý charakter vyhral a aj napriek všetkým strastiam života, prsteň vrátil.

Ako sa vôbec môže stať, že bezdomovec nájde taký drahý zásnubný prsteň? Údajne mu bol omylom vložený do pohárika, kam mu okoloidúci vhadzujú drobné.

Keď si Billy uvedomil, čo sa stalo, prekonal nutkanie prsteň zastaviť a vrátil ho dáme, ktorej patril. Žena mu bola neskonale vďačná a so svojim budúcim manželom sa rozhodla oceniť jeho láskavé gesto.

Pár sa rozhodol mužovi pomôcť.

Založil verejnú zbierku, kde popísal svoju skúsenosť s Billym. Za pár dní mu dobrí ľudia poslali dokopy neuveriteľných viac ako 100 000 dolárov! Na konci bolo na jeho účte neskutočných 190 000 dolárov. Keď muž od páru preberal peniaze, bol nadšený a hlboko dojatý. Snúbenci tak vyjadrili Billymu svoju vďačnosť a odmenili jeho láskavosť a poctivosť. Bezdomovec tak vďaka dobrému skutku mohol začať nový život!

Prečítajte si tiež:

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!