Tento chlapec to v živote ľahké naozaj nemal: Už od svojich 8. rokov sa sám staral o paralyzovanú mamičku, upratoval dom a aj varil!

Tento príbeh bol pred niekoľkými rokmi veľmi medializovaný na televíznych kanáloch v Rusku. Novinári boli šokovaní, keď zistili, že školák sa sám staral o domácnosť a dokonca aj o paralyzovanú matku. Na svetlo sveta sa rozšírila informácia, že mladému Vladovi bolo iba 8 rokov, keď sa stal hlavou rodiny.

Niekoľko rokov po narodení svojho syna sa Vladov otec stal závislým na alkohole, preto ho jeho manželka, Tatiana, opustila a usadila sa so svojím dieťaťom v starej drevenej chate.

Ich život bol ťažký a všetko sa ešte zhoršilo, keď žena dostala mŕtvicu, po ktorej ostala paralyzovaná.

Chlapec mal vtedy iba osem rokov! V tom čase Vladov otec zomrel pri požiari, takže 8-ročné dieťa zostalo samo. Chlapca chceli zobrať do detského domova, no tvrdohlavé a sebestačné dieťa nechcelo nechať svoju matku samú. Susedka sa rozhodla dieťa adoptovať, aby mu tak aspoň z časti pomohla vyriešiť problémy, ale inak sa musel chlapec so všetkým vyrovnať sám.

Informácie o Vladovi a jeho nešťastí sa dostali do médií, keď mal až 16 rokov. Každý bol ohromený tým, čo uvidel na obrazovke. Po celý ten čas bolo dieťa schopné variť a upratovať, zakúriť si v  komíne, starať sa o svoju slabú matku, umývať ju a kŕmiť. Aj keď sa Tatiana cítila veľmi zle a prestala hovoriť, Vlado sa nevzdal. Vyzbrojil sa knihami a každý večer učil svoju mamu čítať a rozprávať. Samozrejme jej nemohol poskytnúť plnohodnotnú liečbu, ale nechcel, aby sa jej stav zhoršil. Bohužiaľ, žena na tom bola čím ďalej tým horšie.

Najzaujímavejšia vec je, Vlado na seba starostlivosťou o matku neuvalil kríž. Je skvelý vo vzpieraní ťažkých váh, tréner ho neprestáva chváliť a chlapec získal niekoľko ocenení.

Vlado má aj osobný život. So svojou priateľkou, Nasťou, sa stretol v škole. Hneď sa do seba zamilovali. Nasťa ho tak milovala, že neváhala a začala mu pomáhať so starostlivosťou o jeho matku.

Dnes je z chlapca dospelý 25-ročný muž, pracuje ako zvárač a našiel si robotu v rodnom meste, aby nemusel opustiť matku. Z biedneho domu sa presťahovali do bytu a dokonca sa nájdu aj takí ľudia, ktorí finančne podporujú túto rodinu.

Tvrdo pracujúci chlap si je istý, že všetko bude v poriadku ako s jeho budúcnosťou tak aj s jeho matkou. Príbeh mladého muža stále putuje po webe a podnecuje v ľuďoch pozitívne pocity.

Zdieľajte tento dojemný príbeh so svojimi priateľmi na Facebooku!

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!