Tento čiperný 82-ročný deduško miesto užívania si svojho dôchodku, pracoval stále v supermarkete. Vďaka dobrým ľuďom sa to však podarilo konečne zmeniť!

Butch Marion, 82-ročný veterán amerického námorníctva, musel pokračovať v práci pri pokladni v supermarkete, pretože si nemohol dovoliť odísť do dôchodku.

Keď sa jeho príbeh dostal na web, pomohli mu používatelia internetu.

Vznikla finančná zbierka, počas ktorej sa vyzbieralo vyše 120-tisíc. dolárov. Vďaka pomoci išiel 82-ročný starček 4. januára naposledy do práce. „Veľmi si to vážim, aj keď neviem, či si to naozaj zaslúžim,“ povedal.

Používateľ TikToku Rory McCarty sa v polovici decembra stretol so starším pánom pracujúcim v supermarkete.

Rozodol sa mužovi pomôcť.

@bug_boys

82yr old Butch still putting in work. Has anybody seen the videos where a guy raised 180g’s to help an 82 yr old walmart employee retire. We ought to do that for Butch. Who would donate? #fyp #foryou #foryoupage #walmart #gofundme

♬ original sound – BugBoys

„Jedného dňa som bol nakupovať vo Walmarte a obsluhoval ma 82-ročný muž menom Butch. Bol som ohromený, keď som videl, že tento malý starček stále pracuje 8-9 hodín denne,“ napísal v popise zbierky, ktorú založil na GoFundMe.

McCarty sa rozhodol zistiť príbeh starého muža. Ukázalo sa, že 82-ročný muž sa celým menom volá Butch Marion a pochádza z Cumberlandu v štáte Maryland. Okrem toho, že kedysi slúžil v námorníctve, je aj otcom a starým otcom. Finančné dôvody ho podľa McCartyho prinútili napriek vysokému veku pokračovať v práci – nemohol si dovoliť odísť do dôchodku.

Preto sa po niekoľkých rokoch nepracovania, starostlivosti o chorého príbuzného vrátil do práce. V supermarkete trávil v priemere 30 hodín týždenne.

Pre starčeka sa vyzbieralo viac ako 124-tisíc. dolárov. Vďaka takejto veľkej sume mohol Butch Marion v stredu 4. januára dokončiť poslednú smenu pokladníka a odísť do dôchodku.

„Veľmi si to vážim, aj keď neviem, či si to naozaj zaslúžim,“ povedal starček. Miestny reportér povedal, že Butch teraz odpočíva. „Hovorí, že chce sedieť pri rieke, piť pivo a užívať si život, čo bude odteraz môcť,“ povedal.

Mohlo by Vás zaujať:

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!