Tento muž s Downovým syndrómom vychoval zo svojho syna skutočne úžasného zubára a človeka a je na to právom pyšný!

Ľudia s Downovým syndrómom, napriek možnosti vytvárania šťastných partnerstiev, väčšinou nemajú deti. U mužov s trizómiou 21 je mechanizmus tvorby spermií abnormálny a kvalita spermií je zlá.

Jad Issa, jednoduchý muž z mestečka Al-Bajda v sýrskom Muhafazahu Hama, je jedným z tých otcov, ktorí by sa mohli tešiť zo zdravých potomkov.

V médiách sa preslávil vďaka svojmu synovi Saderovi Issovi, ktorý je plne funkčným študentom tretieho ročníka zubného lekárstva.

V rozhovore pre britský denník sa chlapec priznal, že ľudia sú prekvapení, keď hovorí o svojom otcovi. Americká organizácia National Down Syndrome Society pozná len tri prípady zdravých potomkov u človeka s Downovým syndrómom.

Sader je teda veľmi špeciálne dieťa.

Keď majú obaja rodičia Downov syndróm, je prakticky nemožné porodiť zdravé dieťa. Ženy majú problémy s donosením tehotenstva a plod môže byť zaťažený mnohými genetickými chybami.

V tomto prípade trpel Downovým syndrómom iba otec, kým matka bola úplne zdravá. Vďaka svojim génom sa Sader narodila úplne fit – fyzicky aj intelektuálne.

Jad Issa, ktorý celý život tvrdo pracoval v mlyne, sníva o tom, že jeho syn využije príležitosti, ktoré on nikdy nemal. Chce, aby sa Sader stal lekárom a pomáhal všetkým ľuďom bez ohľadu na okolnosti.

Mohlo by Vás zaujať:

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!