Tento muž zasvätil svoj život úbohým opusteným psíkom: Doma ich má však viac dokonca ako 750!

Už viac ako desať rokov sa Saša Pesic zo srbského mesta Niš stará o opustené a zatúlané psy.

Nie všetci majú pre jeho bohumilú činnosť ale pochopenie a uznanie.

Saša Pesic bol hlavným hrdinom virálneho videa, ktoré obletelo sociálne siete v roku 2015.
Zachraňuje na ňom psa, ktorý uviazol pod mostom.

Video sa dočkalo miliónov zhliadnutí a zdieľanie z celého sveta. Už menej ľudí vedelo, že Pesic pomáha psom v ďaleko väčšom meradle.

Za jednu dekádu zachránil viac než dvanásť stoviek opustených a zatúlaných psov, z ktorých má cez 750 stále vo svojej starostlivosti.

O zvieratá sa stará v areáli bývalého jazdeckého klubu. Improvizovaný útulok funguje len vďaka peňažným darom ostatných ľudí. Všetky mesačné náklady muža vyjdú až na približne 9400 eur.

Paradoxne to sú ale skôr ľudia zo zahraničia, ktorí mu pomáhajú. Spoluobčania jeho služby naopak často zneužívajú.
„Ľudia sem zvyčajne chodia, aby tu odložili nechceného psa. Len výnimočne si niekto z nich prichádza nejakého vybrať. Najčastejšie ich tu nechávajú v noci, aby ich nikto nevidel. Psy sú živé bytosti a zaslúžia si lepšie zaobchádzanie. Tak to tu ale bohužiaľ chodí . Už toľkokrát som žiadal o pomoc, ale našich ľudí to jednoducho nezaujíma, „zúfa si muž.

Proti jeho činnosti vystúpili v začiatkoch tiež autority, ktoré ho chceli z miesta vyštvať.

Nakoniec mu ale pomohla petícia, na ktorej zohnal tisíce podpisov. Aj keď je útulok so zvieratami preplnený, podľa Pesica stačí psom k spokojnosti málo. Dúfa, že do budúcnosti pre nich vytvorí lepšie prostredie. Jeho snom je vybudovať regulárny zvierací útulok.

„Potom, čo sa sem psy dostanú, zotavujú sa rýchlo. Potrebujú len trochu lásky, jedla a starostlivosti. Keď sa im toho dostane, znovu sú krotké a plní radosti zo života. Prial by som si pre nich lepšie podmienky, lepšie jedlo, lepšie búdy a väčší útulok, ktorý by bol vybudovaný podľa všetkých štandardov a konečne by bol legálny. „
Vy sami sa môžete stať patrónom útulku a prácu a úsilie Saši Pesica môžete oceniť pomocou finančného príspevku na webe Patreon.

Zdroj: odditycentral.com

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.