Tento otec na rodičovskom združení dal veľmi veľkú príučku nevrlým a bohatým matkám: Pozrite sa, čo skvelé tam urobil!

V jednej škole na rodičovskom združení bol prednesený návrh o tom, aby žiaci dostali lepšie triedne vybavenie. Malo ísť o nové lavice a stoličky. Nakoľko škola nemala na podobný nábytok dostatočné finančné prostriedky, oslovili rodičov, že ak inovácie chcú, musia si za ne zaplatiť.

Vtedy sa skupina rodičov rozdelila na dva nerovnomerné tábory.

Väčšina mamičiek súhlasila, že svojmu dieťaťu zaplatí novú lavicu. Boli tu aj ženy, ktoré toto opatrenie vyslovene odmietali, pretože nemali dostatok peňazí, aby si mohli niečo také dovoliť. V tej chvíli sa ozval otec, ktorý navrhol, aby bohatšie rodiny prispeli aj na lavice tak povediac tým chudobnejším a tak, aby sa každému z detí, dostalo rovnakých prostriedkov. Tento jeho návrh bol však medzi väčšinou mamičiek odmietnutý, nakoľko nechceli platiť za niečo, čo by vyslovene nepripadlo ich dieťaťu.

Väčšina rodičov teda rozhodla, že lavice dostanú len tí žiaci, ktorých rodičia na to majú. Ostatným ôsmim deťom môžu ostať aj staré lavice, ktoré sú aj tak plne funkčné. O niekoľko dní boli do školy privezené lavice pre všetkých, až na osem žiakov, ktorým ostali tie staré. Tieto deti ostali tak vyčlenené spomedzi kolektív. Lavice sa umiestnili do zadnej časti triedy, kde nemohli nikomu zavadzať.

Našťastie o niekoľko dní, prišla do školy úplne nová zásielka, ktorá obsahovala celkom nové, ešte lepšie lavice práve pre osem detí, ktoré ostali znevýhodnené. Mamičky z finančne zabezpečenejších rodín sa začali okamžite sťažovať, že ako je to možné!

Ukázalo sa, že nový nábytok zabezpečil práve otec, ktorý na združení predniesol návrh o tom, aby sa zafinancovali prostriedky aj pre sociálne znevýhodnené deti. Keďže sa ženy samé rozhodli, že jedna časť triedy bude mať lepšie podmienky, on sa im to rozhodol splniť.

Všetky deti by mali mať rovnaké podmienky a nemali by byť nijako znevýhodňované! Nám v redakcií sa veľmi páči to, čo spravil tento otecko, čo si o tom myslíte vy?

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!