Tento psík mal skutočne veľmi ťažký osud: Časť tváre mu totiž niekto zo „srandy“ len-tak odstrelil petardou: Našťastie sa ho podarilo zachrániť!

Ľudia sú niekedy najkrutejšími stvoreniami na zemi. Určite aj vám prejde po chrbte mráz, keď sa dozviete, čím si musel počas svojho krátkeho života prejsť tento psík.

Volá sa Braveheart a s jeho príbehom sa podelila 44- ročná Tracy Lystr.. Tracy povedala, že psíkovi niekto kruto zo zábavy odstrelil petardami časť tváre – ňufák a časť čeľuste. Tento prípad sa stal v Mexiku, kde mu mexické úrady pomohli a organizácia Saving Huey Foundation ho uzdravila. Braveheart, je nádherný psík, ktorý si prešiel mnohými operáciami kvôli rekonštrukcii tváre.

Veterinár povedal, že operácie mu veľmi pomohli, a konečne sa našla rodina, ktorá si statočného bojovníka adoptovala.

Miluje ho, stará sa o neho a nikdy mu neublíži. To je to, čo si zaslúži každé zviera – lásku, pohladenie a pochopenie.

Veterinár sa priznal: „Klamal by som, že som nemal strašné myšlienky o tom, čo by som urobil ľuďom, ktorí páchajú takéto zločiny. Dokážem zniesť toho veľa a dokážem skryť svoje emócie, ale niekedy ma to dostane. „

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu.

Zvážte adopciu pred kúpou. Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.

Ďakujeme všetkým anjelom, ktorí dávajú pozor na malé a nevinné obete krutosti a zanedbávania.