Tento starček svojim neohrabaným stolovaním budil obrovské pohoršenie ľudí v reštaurácií: Keď však odchádzal, všetkým uštedril takúto silnú lekciu…

Deti, ktoré sa starajú o svojich rodičov často premýšľajú, ako im vylepšiť deň alebo vniesť do života nezabudnuteľné okamihy.

Muž z nášho príbehu sa rozhodol vziať svojho otca do drahej reštaurácie na večeru.

Dlho spolu neboli vonku a spoločná večera bola možnosťou, ako spolu posedieť.

Starý muž už takmer nehovoril, ale syn vedel, že bude rád medzi ľuďmi a užije si slávnostnú večeru. Neváhal preto a stôl v reštaurácii zarezervoval.

Syn otca vyzdvihol a vyrazili spolu do reštaurácie s dobrým renomé a kvalitným menu. Usadili sa pri stole, objednali večeru a užívali si daného okamihu. Starčekovi robilo ťažkosti rozprávanie a trpel neohrabanosťou. Sluch už nemal ako zamlada, ale bolo vidieť, že si večeru užíva. Jeho neohrabanosť však bola terčom pohŕdania ostatných stolujúcich v reštaurácii.

Starý muž už neovládal príbor ako predtým, ba naopak nedokázal sa poriadne najesť, bez toho aby mu nepadali omrvinky a zvyšky od úst na stôl.  Kým syn sa nenechal týmto stavom vyrušiť a užíval si posedenie, ostatní hostia dávali najavo pohŕdanie.

Od ostatných stolov sa ozývali hlasné výkriky o nevychovanosti a neviazanosti stolovania, o nevhodnosti brať starca do luxusnej reštaurácie. Ako môže ten mladší muž byť pokojný, keď toto vidia?

Syn i jeho otec sa dobre najedli, po jedle starý muž odišiel na toaletu upraviť svoj zovňajšok, bol celý špinavý od jedla a zvyškov.

Potom sa učesal, vzal si okuliare a pomaly sa odkrivkal k stolu. Aj to sa ostatným stolujúcim zdalo nevhodné. Syn však v pokoji vstal, zaplatil a pomohol otcovi vstať.

Pri dverách sa starý muž otočil a spýtal sa, či po ňom v reštaurácii niečo nezostalo. „Nič,“ odvetila obsluha.

Starý muž sa však otočil a povedal: „Ale zanechal, lekciu pre všetky deti a nádej pre všetkých rodičov.“ S tými slovami odišiel a zanechal všetkých v rozpakoch.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.