Tento veľmi hrdý otecko oslavuje promócie svojej úžasnej a šikovnej dcéry s Downovým syndrómom, ktorá získala titul!

Všetci rodičia sú hrdí na to, keď ich deti ukončia vysokú školu – je to obrovský akademický úspech a nie každý ho môže dosiahnuť. Jay Handlin má však ďalší dôvod na oslavu.

Jeho dcéra Rachel má Downov syndróm a je jedným z mála ľudí s genetickou anomáliou, ktorí vyštudovali vysokú školu.

Keď sa hrdý otec so šťastnou novinou podelil na Twitteri, jeho rodina prijala gratulácie od státisícov ľudí! Downov syndróm je často sprevádzaný rôznymi stupňami mentálneho postihnutia.

Mnoho študentov s Downovým syndrómom teda nespĺňa požiadavky na prijatie na vysokú školu.

Rachel Handlinová sa však tento rok stala jednou z mála ľudí s Downovým syndrómom, ktorí to dokázali! Je držiteľkou titulu v odbore výtvarné umenie, fotografia a médiá na California Institute of the Arts!

„Zo všetkých ľudí s Downovým syndrómom na svete sú tí, ktorí získali vysokoškolský titul, doslova jedným z milióna.“ hovorili o jej úspechu učitelia.

Samozrejme, veľa ľudí s Downovým syndrómom je schopných tohto úspechu, ale nemajú príležitosť alebo zdroje na to, aby to dosiahli.

Rodičia už odmalička podporovali svoju dcérku v umeleckom nadaní. Každý deň podporovali jej kreativitu a umožnili jej prejaviť sa vlastným spôsobom. Vyplatilo sa to!

Je načase, aby sme sa začali pozerať na všetkých ľudí so zdravotným postihnutím úplne novým spôsobom. Súhlasíte?

Prečítajte si:

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!