Tento verný psíček čakal na svojhomilovaného majiteľa pri nemocničnej posteli, ale nevedel, že ten sa už však nikdy nevráti… Takto sa ku nemu zachoval personál nemocnice!

Zármutok je druhou tvárou lásky. Je prejavom lásky, pretože je cenou za láskyplný vzťah, ktorý sa skončil. Zároveň platí, že čím väčšia je láska, tým väčší je aj zármutok. O zármutku teba tiež povedať, že do istej miery sa už nikdy z nášho života nestratí. Pri každej spomienke na milovanú osobu nám bude ľúto, že už nestojí po našom boku.

Pre zvieratá je to často-krát ešte ťažšie, pretože si neuvedomujú, čo sa stalo.

Tento roztomilý a verný pes strážil nemocničnú posteľ svojho pána a veril, že sa vráti. Bohužiaľ jeho pán chorobe podľahol a zomrel.

Porozumieť tomu, čo sa stalo, je pre zvieratá rovnako ťažké ako pre deti.

Trojročný labrador menom Moose, ktorý žije v New Jersey v USA, sa rozhodol strážiť posteľ svojho majiteľa, ktorý odišiel na operáciu. Bohužiaľ nevedel, že na tomto svete už bol sám. Ľudia a zamestnanci v nemocnici, psíka Mooseho vyfotografovali a zverejnili jeho fotografiu na sociálnych sieťach v nádeji, že sa objaví rodina, ktorá sa ho ujme. Nechceli ho dávať do útulku, kde vedeli, že by sa sám utrápil.

Žiaľ neostal nikto, kto by sa o neho postaral. Jeho majiteľ nemal inú rodinu…

Agentúra pre starostlivosť o zvieratá NorthStar sa rozhodla zverejniť fotografiu psíka.  „Pomôžte Mooseovi nájsť nový domov a rodinu. Je to naozaj roztomilý pes.  Jedná sa o trojročného labradora, ktorý miluje deti a nemá problém žiť s inými psami. Nie je však vhodný pre rodiny s mačkami alebo vtákmi. Jediné, čo teraz potrebuje je láska a starostlivosť. Prinesie vám domov šťastie. „

Tento príspevok na sociálnych médiách okamžite upútal pozornosť ľudí, ktorí si ho chceli adoptovať.

A len o niekoľko dní neskôr si našiel nový domov. Moose si našiel útočisko v úžasnej rodine. Zvyšok života strávi v rodine, kde bude milovaný a bude o neho dobre postarané. Agentúra poďakovala všetkým, ktorí tento príbeh zdieľali, a umožnila tomuto skvelému spoločníkovi nájsť novú rodinu.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!