Tisíce ľudí stáli počas silného dažďa v rade, aby sa mohli stať tak darcami pre tohto chorého chlapčeka s akútnou leukémiou

Viac ako 6 000 ľudí vyjadrilo túžbu stať sa darcom kmeňových buniek pre chlapca s leukémiou.

Päťročný Oscar Saxelby-Lee potrebuje transplantáciu do troch mesiacov po chemoterapii, inak jeho šance na prežitie prudko poklesnú.

Vzorky odovzdalo viac ako 6000 ľudí. Tisíce ľudí stáli v rade počas dažďa, aby zistili, či ich kmeňové bunky môžu byť použité.

Tí, ktorým ešte nie je 16, však tiež chceli pomôcť. Na akciu sa dobrovoľne prihlásili aj 14 až 15-roční študenti školy St. Edward Aldcorn School, ktorí pomáhali udržiavať poriadok a šírili informácie o potrebnej pomoci.

Vzorky budú testované charitatívnou organizáciou DKMS, ktorá bojuje proti rakovine krvi, v nádeji, že jeden z darcov bude pre chlapca vhodný.

Oscar ochorel na Štedrý deň a jeho rodičia, 23-ročná Olivia Saxelby a 26-ročný Jamie Lee, si mysleli, že je chlapec chudo-krvný. Po krvnom teste však začuli strašnú diagnózu – akútna leukémia.
Oscar oslávil s rodičmi v nemocnici svoje piate narodeniny. Väčšina z tých, ktorí vyjadrili želanie stať sa darcom, sú mladí ľudia, pretože podľa odborníkov je šanca na nájdenie správneho darcu medzi ľuďmi vo veku 17 až 30 rokov.

Oscar je liečený v Birminghamskej detskej nemocnici a organizátori tvrdia, že je potrebné urobiť viac takýchto akcií, aby prilákali čo najviac potenciálnych darcov.

Kamarát rodiny Joe Martyr, ktorý sa podujatia zúčastnil povedal: „Oscar je teraz v poriadku, drží sa, podstupuje liečbu, ale potrebuje darcu – potrebuje dostať šancu na život.“

Zdroj: bbc.com, dailymail.co.uk

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním.

Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.