Tisícky ľudí sa donaha vyzlieklo na verejnej pláži: Toto bol dôvod ich konania!

Tisícky ľudí sa vyzliekli na hromadné fotenie aktov na austrálskej Bondi Beach v Sydney, aby zvýšili povedomie o rakovine kože. Fotografiu vytvoril americký fotograf Spencer Tunick.

Spencer, známy tým, že organizuje masívne fotenia aktov na najznámejších miestach sveta, nechal účastníkov pózovať v niekoľkých pózach na pláži, kým sa mnohí z nich ponorili do oceánu.

Na jednej zo známych pláží v Sydney sa vyzlieklo 2 500 ľudí, aby upozornili na nebezpečenstvo rakoviny kože.

Umelec so sídlom v New Yorku spolupracoval s charitatívnou organizáciou na inštalácii nahého umenia, aby zvýšil povedomie o melanóme, štvrtej najčastejšej forme rakoviny v Austrálii.

Federálna vláda odhaduje, že tento rok bude v Austrálii diagnostikovaných viac ako 17 000 nových prípadov rakoviny kože a viac ako 1 200 Austrálčanov na túto chorobu zomrie.

Na fotografii sa podieľalo asi 2500 ľudí.

Účastníčka Robyn Lindnerová povedala, že musela bojovať sama so sebou a posunúť svoje hranice, aby sa na fotografovanie vyzliekla.

„Bolo to však skvelé, všetci mali naozaj dobrú náladu, všetci mali naozaj rešpekt a bola to naozaj zábava,“ povedala Lindnerová v rozhovore pre agentúru Reuters .

„Naša pokožka nás chráni a aj spája,“ povedal fotograf. Keďže sa zameriava na snímky nahých ľudí, tak považoval za prirodzené zúčastniť sa na projekte, ktorého hlavným cieľom je presvedčiť ľudí, aby chodili na pravidelné prehliadky.

Mohlo by Vás zaujať:

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!