Tohto ťažko chorého muža navštívil kôň. Jeho správanie ho dojalo až k slzám!

K ťažko chorému mužovi ležiacemu v posteli pristúpil veľký kôň. To, čo urobil potom, pacienta dojalo a rozplakalo.

Otec Audrie Spake, João, mal dlhú históriu zdravotných problémov a v posledných mesiacoch bol úplne pripútaný na lôžko. Lekári urobili všetko pre to, aby Joãa vyliečili, aj keď presne nevedeli, čo mu je.

Nedávna nečakaná návšteva mu však aspoň trošku spríjemnila deň. Tento hosť bol kôň menom Paçoca.

Správanie koňa mi vohnalo slzu do očí

Paçoca je terapeutický kôň, ktorý spolupracuje s dobrovoľníkmi z neziskovej organizácie, skupiny, ktorej poslaním je pomáhať ľuďom so špeciálnymi potrebami. Terapia je schopná pozitívne ovplyvňovať zdravie a životy iných.

Video, ktoré sa rýchlo stalo virálnym na sociálnych sieťach, ukazuje, ako sa kôň správal k chorému mužovi. Zdalo sa, že kôň presne pochopil, aký druh interakcie João najviac potreboval. Jemne sa pritisol k mužovej hrudi a zavrel oči.

Joãovi sa po lícach kotúľali slzy, keď muž cítil pohodlie a lásku koňa.

Spomienka na celý život

Stretnutie s koňom je spomienkou, na ktorú João a jeho rodina ešte dlho nezabudnú. „Slová nedokážu opísať tento moment,“ povedala Audrie. Našťastie si v súčasnosti stále viac lekárov uvedomuje, že zvieratá majú moc liečiť pacientov.

„Asistenčné zvieratá môžu výrazne znížiť bolesť, úzkosť, depresiu a únavu u ľudí s rôznymi zdravotnými problémami,“ uviedli predstavitelia Mayo Clinic.

Je pravda, že zvieratá nikdy nenahradia lekárov, ale môžu pacientovi poskytnúť psychickú podporu.

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!

Prečítajte si tiež: