Toto bol až veľmi zúfalý čin až veľmi zúfalého otca: Modlil sa a zachránil život svojho syna, ale skončil nakoniec vo väzení…

27-ročný syn mal niekoľko mŕtvic a upadol do kómy. Skončil v kóme v nemocnici, ale to stále nebola pre rodinu tá najväčšia rana. Jedného dňa im totiž z nemocnice zavolali, že mozog ich syna je mŕtvy a chystajú sa ho odpojiť od prístrojov.

Otec George na to nebol pripravený a rozhodol sa konať.

George prišiel do nemocnice a vyhrážal sa lekárom vlastnou samovraždou, ak sa nebudú ďalej starať o život jeho syna. Potom sa ozbrojil pištoľou kalibru 9 mm a vnikol na oddelenie, kde ležal jeho syn. Ošetrujúci lekár vysvetlil mužovi, prečo sa komisia rozhodla pre odpojenie jeho syna od prístrojov, ale George o tom nechcel nič počuť.

Vyhrážal sa lekárom i zdravotným sestrám zbraňou a vyhnal všetkých z oddelení. Zostal so svojím synom sám, posadil sa k nemu a začal sa modliť.

Zamestnanci nemocnice zavolali políciu, ktorá sa s otcom snažila komunikovať a vyjednávať celé 4 hodiny. Nikto ale nečakal, že sa stane zázrak! Polícia obklopila celú budovu nemocnice a pripravovali sa na zásah.

Muž celú dobu sedel u svojho syna, držal ho za ruku a modlil sa.

Prosil ho, aby mu stisol ruku. Je to neuveriteľné, ale čoskoro zacítil slabý tlak. Nemohol tomu uveriť a požiadal syna ešte štyrikrát, aby to urobil znova. Syn zareagoval zakaždým, keď ho otec požiadal o stlačenie ruky. Týmto spôsobom George dokázal, že jeho syn je stále nažive a potom sa vzdal polícii.

Pred netradičným zásahom otca sa lekári domnievali, že by bol jeho syn skvelým darcom orgánov pre iných pacientov, ale to už neplatilo.

Mladý muž bol nažive a ešte toho istého večera sa z kómy prebudil. V ten istý deň, kedy ho chceli lekári odpojiť od prístrojov.

Jeho otec skončil vo väzení, ale nemocnica obvinenia rýchlo stiahla a bol prepustený domov za svojim synom. Čo by ste urobili vy na mieste Georga, keby vám povedali, že vám plánujú dieťa odpojiť od prístrojov? Dajte nám vedieť v komentároch!

Mohlo by Vás zaujímať:

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!