Toto iba 5-ročné dievčatko kúpilo hladnému bezdomovcovi sendvič: To čo sa však stalo po rokoch už nikto nečakal!

Toto je skutočný príbeh, ktorý vás zaručene dostane. 5-ročné dievča, kúpilo bezdomovcovi na ulici obyčajný sendvič, aby sa mohol najesť a nabrať sily.

O niekoľko rokov neskôr sa stalo niečo, čo by vtedy nikto nepovedal a nečakal.

Heiley žije v Port Washingtone, ale nie je to obyčajné dieťa. Zatiaľ čo ostatné deti sa hrajú, Heiley rieši problémy a situácie, ktoré by mnohokrát nevyriešili ani dospelí.

Keď bolo tejto dievčine 5 rokov, stretla sa tvárou v tvár s mužom bez domova, ktorého pohľad na ňu urobil hlboký dojem. Spýtala sa preto mamičky, či by mohla tomuto mužovi kúpiť sendvič, keď ich požiadal o pomoc s jedlom.

Heiley si myslela, že jeden sendvič nevyrieši jeho problémy, pretože hlad má iste každý deň a potrebuje jesť.

Napadlo jej teda niečo zvláštne.

Na záhrade ich domu založila za pomoci rodičov zeleninovú záhradu, na ktorej poctivo pracovala spolu s bezdomovcom menom Edwardom a ďalšími ľuďmi bez domova.
Záhrada sa rýchlo rozrastala a začali prichádzať ďalší ľudia, aby im pomohli sa o záhradu postarať. Po 4 rokoch poctivej práce na záhrade usúdila, že by si Edward zaslúžil mať strechu nad hlavou.

S pomocou svojho dedka sa teda rozhodla, že mu postaví malý domček.

Podarilo sa jej získať dotáciu od mesta v hodnote 3 tisíc dolárov. Z týchto prostriedkov nakúpili materiál a postavili Edwardovi miniatúrny dom, v ktorom mohol Edward spať a chrániť sa pred nepriazňou počasia.

„Je nespravodlivé, že ľudia žijú bez domova,“ hovorí Hailey. „Každý by mal mať miesto na život. Edward sa teší, že bude mať konečne strechu nad hlavou. Dokonca si vybral aj farbu stien svojho nového domova. „Hailey je presvedčená, že je to lepšie ako nemať žiadny úkryt, a je odhodlaná týmto spôsobom pomáhať aj ďalším ľuďom bez domova.

Založila charitu a obetavo pomáha všetkým, ktorí to v meste potrebujú.
Jej dobré srdce a energie by mali byť príkladom pre nás všetkých.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár!

Vaše názory sú vítané.