Toto je deduško s veľkým zlatým srdcom: Na dôchodku chodil do nemocnice a staral sa tam o predčasne narodené detičky!

Dôchodkové plány väčšiny ľudí zahŕňajú cestovanie na nové miesta a trávenie viac času s rodinou. David Deutchman však vo svojom voľnom čase robí niečo úplne iné.

Zdravotné sestry v americkej nemocnici Davida Deutchmana nazývali zaklínač bábätiek“. A za posledných niekoľko rokov si túto prezývku určite vyslúžil právom.

„Keď som prvýkrát prišiel do nemocnice, že si nájdem prácu ako dobrovoľník, do rúk mi dali postrážiť malé bábätko. Človek, ktorý pracuje na detskom oddelení, išiel okolo a povedal:

„Hej,  vidím, že s deťmi to viete. Mám pre vás prácu.“ A proste sa mi to páčilo,“ povedal David.

Mnohí rodičia sú v situácii, keď musia pracovať, kým sú ich deti v nemocnici. Deti však stále treba držať za ruku, byť s nimi a urobiť im radosť. Presne to robil David Deutchman.

Vždy, keď sestrička podala Deutchmanovi kričiace bábätko, dôchodca ho objal a bábätko sa za chvíľu upokojilo. Bábätká, samozrejme, stále potencionálne zákroky ako injekcie cítia, no v dedkovom náručí boli vždy oveľa pokojnejšie.

Žiaľ, jeden z najobľúbenejších dobrovoľníkov Detskej zdravotnej starostlivosti v Atlante prehral v roku 2020 boj s rakovinou. Davidovi diagnostikovali rakovinu pankreasu v štvrtom štádiu a onedlho jej podľahol. Napriek tomu na jeho prácu nezabudne stovky detí a rodičov. Nech odpočíva v pokoji.

Ak sa Vám náš článok na pekných novinách páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!

Mohlo by Vás zaujať: