Toto je obrovský dôkaz lásky matky: Pri cisárskom reze jej povedali, že prežije buď ona alebo jej dieťa: Takto sa rozhodla…

Pri tehotenstve alebo pri samotnom pôrode môže dôjsť k mnoho komplikáciám. Táto komplikácia, ktorá sa stala žene dnešného príbehu, je veľmi vzácna. Pri cisárskom reze si musela vybrať, či prežije ona alebo dieťa.

Keď Karis zistila, že je tehotná, bola šťastná rovnako ako väčšina žien na svete. Celé tehotenstvo prebiehalo v úplnom poriadku a pri všetkých kontrolách doktormi ju nič neznepokojovalo. Pri poslednej kontrole v pôrodnici bolo jasne povedané, že nič nebráni jej bezchybnému pôrodu cisárskym rezom.

Osud to tak nechcel a bohužiaľ sa pri pôrode komplikácia ukázala. Vzácna komplikácie, ktorá sa ukázala pri samotnom pôrode, sa nazýva embryonálna embólia. Tá sa vyskytuje u osemdesiatich rodičiek zo 100 000 prípadov.

Jedná sa o prienik plodovej vody do krvného obehu rodičky. V takom prípade je dôležitá každá minúta, kedy musia lekári a pôrodníci čo najskôr zasiahnuť. V opačnom prípade môže dôjsť až k úmrtiu matky alebo dieťaťa.

Na operačnom sále teda stála Karis pred ťažkým rozhodnutím. V prípade celkovej anestézie bolo veľmi pravdepodobné, že sa z narkózy už žena neprebudí. Jedine také riziko, ktoré je jedinou možnosťou k čo najrýchlejšiemu cisárskemu rezu, mohlo jej nenarodeného syna zachrániť.

Rodička bez váhania súhlasila s celkovou anestéziou. Urobila by totiž čokoľvek pre záchranu jej syna.

Obetovala tak vlastný život a súhlasila s podstúpením celkovej anestézie, aby zachránila život svojmu synovi. Personál jej povedal, že sa jej narodilo zázračné dieťa a potom ju previezol na JIS, kde na krátko nato zomrela. Jej posledné slová boli „Aký veľký je?“

Lásky matky ku dieťaťu je naozaj nepredstaviteľne obrovská…

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!