Toto je pravdivý príbeh, ktorý vám okamžite do očí nahrnie slzy: Žena sa v obchode spýtala uplakaného starčeka, či od nej nepotrebuje pomoc…

Všetko začalo v jeden horúci, úplne obyčajný, augustový deň, keď sa Lisa vydala do supermarketu na nákup. To ešte nevedela, že sa stane hrdinkou láskavého príbehu, ktorý v mnohých ľuďoch opäť prebudil vieru v ľudstvo.

Keď žena prechádzala medzi regálmi obchodu, ocitla sa zrazu tvárou v tvár staršiemu mužovi, ktorého oči boli plné bolesti a zúfalstva.

Okamžite bolo poznať, že potrebuje pomôcť. Ako sa mu chvíľu pozerala do tváre, vedela, že je niečo zle a jej tušenie bolo úplne oprávnené. Lisa celú udalosť opísala takto:

„Práve som strávila dve hodiny so starším mužom v supermarkete. Všetko začalo len tým, že som sa na neho usmiala, keď sa naše oči stretli. Akonáhle sme prechádzala okolo neho, zdalo sa, že potrebuje pomoc. Vrátila som sa a spýtala sa, či mu môžem pomôcť. Oči sa mu zaliali slzami a povedal:

„Mám rakovinu hrubého čreva a stala sa mi naozaj nepríjemná nehoda. Ak vstanem z vozíka, všetci si to všimnú … Čo mám robiť? „Pri pohľade na jeho stratenú dôstojnosť sa mi zovrelo hrdlo. Pracovníci obchodu nám rýchlo priniesli obrúsky, spodnú bielizeň a diskrétne muža zaviedli do zamestnaneckej kúpeľne.

Plakal a ospravedlňoval sa. Hovoril, že sa musí ponáhľať, pretože jeho žena je doma sama. Keď sme došli spoločne k pokladniam, zistili sme, že jeho potraviny sú zabalené v nákupných taškách a zaplatené. Jeho plač bol v tú chvíľu silnejí.

Rozprával, že bojoval vo Vietname a Kórejskej vojne a svoju krajinu miloval, ale až do dňa, keď si myslel, že jeho krajina na neho zabudla. Obaja sme prepukli v plač. Zdieľala som s ním jeho vlastné boje a strach, dodal mi slová múdrosti a povzbudil ma, že možno po tom všetkom sa o seba ľudstvo stále dokáže postarať. Dnešný deň toho bol dôkazom. Ďakujem Elmer, ďakujem personálu supermarketu a ďakujem Bohu za lekciu, ktorú mi dnes dal. „

Zdieľajte príbeh tejto ženy medzi svojimi priateľmi a rodinou na Facebooku. Je dôkazom a skvelým príkladom toho, že aj malé skutky dokážu obnoviť vieru v naše ľudstvo…

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!