„Toto je tá skutočná tvár rakoviny“: Otec uverejnil fotografiu svojej milovanej 4-ročnej dcérky s komentárom, z ktorého doslova mrazí…

Jessica mala 3 roky, keď jej diagnostikovali zákernú chorobu menom rakovina. Rakovinu, ktorá postihuje výhradne deti. Neuroblastóm štvrtého stupňa. Iba pred niekoľkými dňami sa zistilo, že liečba neprináša požadovaný efekt a dievčatku zostáva iba niekoľko dní. Rodičia sa rozhodli prerušiť liečbu aby Jessice spríjemnili posledné dni jej života.

Jej otec Andy, ktorý je fotograf, publikoval na internete srdcervúcu fotografiu svojej dcérky.

Pod ňu napísal:

„Je to najťažšia fotografia akú som urobil. Je na nej moja štvorročná dcérka, ktorá sa po 12 mesiacoch boja s rakovinou dozvedela, že jej zostáva len niekoľko týždňov života. Táto fotografia je urobená v momente, kedy nás (rodičov) odstrčila a prežívala pálčivú bolesť sama. Je to pohľad, ktorý bohužiaľ vidíme každý deň. Toto je pravdivá tvár rakoviny.

Cievy sú vidieť po celej jej koži, slza jej tečie po líce, telo je stuhnuté a tvár má od bolesti skrivenú. Fotografiu som nepublikoval preto, aby dostala milióny lajkov, alebo aby vzbudila súcit, či o nej písala médiá. Táto fotka nemá nikoho uraziť, či šokovať. „Možno si kvôli tejto fotke ľudia uvedomia, aká je rakovina u detí. Možno sa s tým niečo urobí, aby žiadne dieťa už nemuselo trpieť touto bolesťou a žiadny rodič nemusel byť svedkom toho, ako sa telo z jeho tela a krv z jeho krvi zo dňa na deň cíti horšie.“ 

Svoj príspevok končí dramatickým apelom: „Musia sa robiť výskumy a lekári musia bádať, pretože príliš dlho sme nechali zájsť, aby sa dialo niečo také. Ako rozrušený otec vás žiadam. Mojej dcérke už niet pomoci, ale rakovina u detí sa musí dať vyliečiť.

Zdieľajte tento príbeh, aby sa rozšíril medzi čo najviac ľudí…

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!