Toto malé, 2-ročné dievčatko má veľmi vzácny typ rakoviny: Napriek tomu je veľkou bojovníčkou a jej rodičia spravia všetko pre jej záchranu!

 JJednou z najťažších výziev, ktorým môže rodina čeliť, je vážna choroba diagnostikovaná u ich malého dieťaťa.

Pre Orlu a jej rodinu z Anglicka sa táto výzva stala realitou, keď mala ich dcéra Orla iba 21 mesiacov, v septembri 2022.

Lekári oznámili rodine tú najhoršiu možnú správu – ich dievčatko má meduloblastóm, typ mozgového nádoru.

Väčšinu svojho života strávilo dievčatko v nemocnici.

Meduloblastóm je najčastejším malígnym nádorom mozgu u detí. V Spojenom kráľovstve je každý rok diagnostikovaný len približne 55 deťom. Tento typ rakoviny je najbežnejší u dojčiat do 3 rokov, avšak Orla má aj vzácny mutantný variant nazývaný MYCN amplifikácia.

„Bezmocne sa pozerať na to, ako vaše dieťa trpí bude mňa a Adama prenasledovať po zvyšok nášho života.Pre dvojročné dieťa je to priveľká záťaž.“ Hovorí mama Naomi.

Jedným z negatívnych vedľajších účinkov predchádzajúcej liečby malej Orly je, že sa stala neplodnou a zdá sa, že v budúcnosti nebude môcť mať deti.

Rodina teraz dúfa, že sa im podarí dostať ich dieťa na experimentálnu liečbu v zahraničí, kde dúfajú, že dostanú konkrétnejšiu odpoveď, ako možno Orlu vyliečiť. Teraz spolupracujú so špecialistami v Európe, aby našli tie najlepšie možnosti liečby a spustili finančnú zbierku, aby si mohli dovoliť navrhovanú liečbu.

„Je šokujúce, ako málo sa vie o tejto chorobe a ako podfinancovaný je výskum mozgových nádorov. Priala by som si, aby sme tieto peniaze nemuseli zbierať. Je to posledná vec, na ktorú by sme chceli myslieť, keď je naše dievčatko také choré,“ hovorí mama Naomi.

Rodina je odhodlaná urobiť čokoľvek, aby zabezpečila, že Orla bude mať čo najlepšiu šancu poraziť chorobu. Dúfajú, že sa bude môcť vrátiť do normálneho života.

Orlin boj proti meduloblastómu ukazuje nielen silu tohto malého dievčatka a jej rodiny, ale aj neuveriteľnú prácu, ktorú lekári a vedci robia v boji proti rakovine.

Hoci k úplnému porazeniu rakoviny je ešte dlhá cesta, príbehy malej Orly nám ponúkajú nádej do budúcnosti.

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!

Mohlo by Vás zaujať: