Túlavý psík bez domova ležal a neprestajne plakal: Nepoznal, čo je to láska a pohladenie…

Pouličné zvieratá sú už dlho jedným z dôležitých problémov veľkých miest. Nárast počtu túlavých psov je ukazovateľom krutosti a nezodpovednosti voči ich miláčikom.

Mnoho majiteľov sa zbavuje svojich domácich miláčikov, keď ich omrzia, či keď sú starí, alebo chorí. V dôsledku toho je pes v zúfalej situácií a nevie, čo má robiť. Na svete je však stále množstvo dobrých ľudí a tento príbeh je práve o nich.

V jednom meste našli opusteného psa. Bol to starý nemecký ovčiak, ktorý padol do pasce riečneho kanála. Samotný pes sa nemohol dostať von a bol odsúdený na smrť. Dobrovoľníci však dorazili včas, aby mu pomohli. Zviera nakŕmili a keď sa ho snažil dobrovoľník pohladkať, psík sa rozplakal… Nepoznal, čo je to dotyk.

Rozhodol sa mu poskytnúť nový domov a dať mu meno Biggie. Dnes je v poriadku a žije v milujúcej rodine obklopený láskou a starostlivosťou.

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu. Zvážte adopciu pred kúpou. Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.

Ďakujeme všetkým anjelom, ktorí dávajú pozor na malé a nevinné obete krutosti a zanedbávania.

Zdieľajte tento potešujúci okamih so svojimi priateľmi a spríjemnite im deň!