Úbohý psík sa narodil s extrémne krátkou chrbticou: Adoptovala si ho rodina, ktorá ho miluje takého, aký je!

Zoznámte sa s Cooperom, americkým foxhoundom, ktorý je veľmi jedinečný pes. Je to jeden z mála psov na svete, ktorí žije so syndrómom krátkej chrbtice.

Syndróm krátkej chrbtice je genetické ochorenie, pri ktorom sú stavce silne stlačené a príležitostne dokonca zrastené. Odborníci sa domnievajú, že tento stav je výsledkom príbuzenského kríženia.

Bolo to v roku 2017, keď sa na kraji cesty našlo opustené 2-mesačné šteniatko.

Dobrí ľudia, ktorí ho našli, ho vyzdvihli a dali do starostlivosti útulku v Minnesote.

Psík nemal veľkú nádej na to, že si ho niekto adoptuje. Avšak Elly a Andy boli tí, ktorí sa rozhodli vziať si ho do dočasnej pestúnskej starostlivosti.

Napriek problémom s pohyblivosťou s ním pracovali každý deň v nádeji, že mu zlepšia kvalitu života.

Keď Cooper prvýkrát prišiel do ich domu, padal na každom kroku, no to mu neubralo na nálade. Nezastavila ho ani infekcia kostí, ktorá ho postihla len o pár mesiacov neskôr.

„Absolvoval aj operáciu, ktorá mu pomohla ísť na toaletu o niečo jednoduchšie, v podstate je teraz oveľa menej závislý a môže ísť sám…“ dodala Elly.

Elly a Andy trvali na tom, že tomuto šteniatku pomôžu získať silu, aby mohlo byť jedného dňa šťastné.

Šteniatko však bolo len v dočasnej pestúnskej starostlivosti. Po šiestich mesiacoch starostlivosti o Coopera nastal čas dať ho na adopciu.

„Nikto si ho nechcel adoptovať, trhalo mi to srdce, “ povedala Elly.

Netrvalo však dlho a našiel sa potenciálny osvojiteľ, ktorý mal o psíka záujem. A vtedy si to Andy a Elly začali uvedomovať.

Povedala som mu: „Andy, neviem, čo to dokážem… Nevedela som si predstaviť, že by som ho len tak odovzdala do cudzích rúk.“

„Je to pravda, MY sme jeho rodina.“ pamätá si Andyho odpoveď.

Sami sa rozhodli adoptovať si ho!

Dnes žije Cooper svoj život naplno. „Nikdy sme sa takto nespojili pri našich ostatných záchranách,“ povedala Elly.

Do pestúnskej starostlivosti si už zobrali veľa štvornohých miláčikov, no pri Cooperovi sa od začiatku cítili, že k sebe patria, ako rodina.

„Veľa psov so stavmi ako Cooper je utratených, čo ma veľmi mrzí,“ dodala. „Ale títo psi majú toľko lásky… silu žiť… a Cooper je toho skutočným príkladom.“

Vďaka tejto rodine má Cooper šťastný a normálny psí život a je milovaným členom tejto rodiny.

ZDIEĽAJTE tento krásny príbeh!