Učiteľ fyziky našiel spôsob, ako recyklovať použité batérie notebookov. Jeho nápad sa stal hitom!

Kenský stredoškolský učiteľ používa staré batérie notebookov na premenu benzínových bicyklov na elektrické.

V Afrike nie je núdza o inovácie v štýle MacGyvera a Paul Waweru je ukážkovým príkladom tejto vynaliezavosti, pretože premieňa použitú elektroniku určenú na odpad na niečo užitočné.

Staré batérie Paul premení na články, ktoré stále dokážu generovať dostatočne silný elektrický náboj. Keď ich má dostatok, spojí ich do batériových blokov, ktoré nahradia spaľovacie motory v existujúcich skútroch a bicykloch.

„V Keni nikto nepredáva elektrické bicykle, tak som ich musel zadovážiť ja sám,“ – priznal sa učiteľ.

Dovezený bicykel dlho nevydržal, a tak využil vlastnú vynaliezavosť a vytvoril produkt, ktorý sa okamžite stal hitom. Pán Waweru založil spoločnosť s názvom Ecomobilus, ktorá už teraz prosperuje. Najviac sa tešia kuriéri, ktorí oceňujú minimalizáciu nákladov na palivo.

– Bicykle Ecomobilus sú v porovnaní s inými bicyklami na benzínový pohon oveľa výhodnejšie.

Po prvé, majú minimálne náklady na údržbu a po druhé, vyžadujú si doslova nulovú údržbu, pretože neexistujú žiadne mechanické časti, ktoré by bolo potrebné opravovať. Okrem toho poskytuje minimálne dva roky servisu.

Plné nabitie batérie notebooku trvá približne 45 minút a vydrží približne 100 kilometrov, čím sa náklady na plnú nádrž paliva znížia na polovicu.

S mnohými africkými mestami, ktoré sa dusia znečisteným ovzduším, najmä v období sucha, sa e-bicykle ukazujú ako dokonalé riešenie, ako rýchlo a efektívne vyriešiť tento významný problém.

Zdroj: Good News Network, Africa News

Mohlo by sa vám páčiť:

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!