Umierajúca žena rozpráva o úžasnom a šťastnom zvrate osudu: Darcu obličky našla vďaka svojmu psovi

Istá žena z Walesu trpiaca zlyhaním obličiek môže rozprávať o úžasnom, šťastnom zvrate osudu. Počas víkendového výletu sa žena na pláži stretla s darcom obličky, ktorý sa k nej dokonale hodil. To je šanca jedna ku 22 miliónom!

Lucy Humphreyová (44) celý svoj dospelý život bojovala s lupusom a v roku 2017 jej lekári povedali, že ak si do piatich rokov nenájde novú obličku, nemá veľké vyhliadky na dlhý život…

Kvôli potrebe neustálej dialýzy sa Lucy a jej partner Cenadd Owen museli vzdať dovolenky pri mori, a tak sa rozhodli, že pôjdu na dovolenku do karavanu na blízku pláž.

Keď tam dorazili, Lucy sa oddávala relaxačnému háčkovaniu, zatiaľ čo jeden z jej dobermanov,  bol nepokojný, neustále behal do susedného obytného auta a obťažoval majiteľa. Napokon sa Cenadd, Lucyin partner, rozhodol susedku osloviť a ospravedlniť sa jej za svojho psa.

Katie Jamesová (40) však tieto vytrvalé návštevy dobermana nevadili, a preto sa čoskoro všetci stretli na grilovačke Lucy a Cenadda.

Tam sa Katie dozvedela, že Lucy potrebuje obličku. Bolo to o to prekvapujúcejšie, že žena sa práve zapísala do registra darcov obličiek a ponúkla žene výmenu telefónnych čísel.

“ Úprimne, nemyslela som si, že z toho niečo bude, “ povedala.

Po krvných testoch sa ukázalo, že ženy sa perfektne hodili na prípadnú transplantáciu, čo bola šanca 1 ku 22 miliónom!

Transplantácia sa uskutočnila v októbri 2022. Jej nová oblička sa „neprebudila“ dostatočne rýchlo, takže ju z nemocnice prepustili až o 4 týždne neskôr. Po tomto čase mohla konečne ísť na svoju vysnívanú kempingovú dovolenku, dať si drink, večeru a venovať sa iným aktivitám, ktoré predtým nemohla robiť.

“ Som neuveriteľne vďačná za Kate… V roku 2019 som povedala svojmu partnerovi, že ak nenájdem darcu do piatich rokov, zomriem,“ povedala Lucy. „Chcem, aby to bol odkaz pre ostatných ľudí, aby nikdy nestratili nádej.“

Keď sa Katie Jamesová prvýkrát zaregistrovala ako potenciálna darkyňa, bolo jej povedané, že o svojej obličke nedostane žiadne informácie – či  zachráni život alebo nie, dokonca ani to, komu sa dostane.

Teraz nielenže s istotou vie, že niekomu zachránila život, ale vytvorila si aj trvalé priateľstvo s Lucy a jej partnerom.  Dnes si dokonca na svojich smartfónoch na Whatsappe vytvorili skupinový chat pre nich troch s názvom „ Obličkový Gang “.

Zdroj: Good News Network

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!

Mohlo by Vás zaujať: