VAROVANIE pre rodičov: Tínedžeri prinútili 13-ročného chlapca fajčiť elektronickú cigaretu so smrtiacou zmesou: poškodila mu mozog

Zach Corona, 13, zo Sackartwellu, už nikdy nebude ako predtým. Jeho rovesníci prinútili chlapca fajčiť elektronickú cigaretu obsahujúcu drogu fentanyl. Prebudil sa z kómy, no mal poškodený mozog.

Fentanyl je silný syntetický opioid používaný na zmiernenie bolesti. Encyklopédie uvádzajú, že fentanyl je 75-100-krát účinnejší ako morfín a jeho účinky a vedľajšie účinky sa vyskytujú rýchlejšie ako morfín.

Práve túto drogu, ktorú gang primiešal do elektronickej cigarety, prinútili Zacha fajčiť.

Droga mu spôsobila mŕtvicu

Zachova mladšia sestra Katie našla svojho brata v bezvedomí. Myslela si, že je to hra a pokúsila sa 13-ročného chlapca poštekliť. Žiaľ, nereagoval. Čoskoro mu bola privolaná záchranka. Lekári v detskej nemocnici, kde Zacha prijali, potvrdili, že 13-ročný mladík utrpel mozgovú príhodu. Oživili ho, no potom upadol do kómy.

„Zach niekedy klamal svoju sestru a tváril sa, akoby spal, a keď ho potom pošteklila, vyskočil a vystrašil ju. Myslela si, že sa hrá a začala ho štekliť. Žiaľ, neprišla od neho žiadna odpoveď. Tiež som si myslela, že len žartuje. Ale keď som ho chytila za ruku, jednoducho spadla. Vtedy som si uvedomila, že niečo nie je v poriadku,“ hovorí matka 13-ročného mladíka pre Daily Mail.

Lynda netušila, prečo jej syn zrazu stratil vedomie.

Pohotovostných pracovníkov zaujímalo, či niečo vzal, ale Lynda nevedela. Až keď Zach dorazil do nemocnice a lekári mu odstrihli oblečenie, vypadla z neho e-cigareta vypadla. Ukázalo sa, že obsahuje smrtiacu zmes opioidu fentanylu a tiež marihuanu.

Zach sa prebudil z kómy o dva týždne neskôr.

Vysvetlil, že e-cigaretu mu dali iné deti, ktoré ho nútili fajčiť pred nimi. Osem chlapcov a jedno dievča povedali, že by Zacha zbili, keby to neurobil.

Utrpel poškodenie mozgu

Zach bol dobrý študent, ktorý mal výborné známky. Už však nikdy nebude ako predtým. Po tomto incidente bola poškodená pravá hemisféra jeho mozgu.

Po prebudení z kómy bol Zach prevezený do inej detskej nemocnice, kde teraz dostáva logopedickú, fyzikálnu a psychiatrickú liečbu. Psychiater povedal Zachovi, že tieto deti nikdy neboli jeho priateľmi, pretože priatelia by nikdy nič také neurobili.

Zranenie mozgu spôsobilo, že Zach oslepol na pravé oko a ochrnul na ľavú ruku.

Zranený tínedžer momentálne používa invalidný vozík. Učí sa udržiavať rovnováhu a musí sa znovu naučiť základné veci, ako je hovoriť a počítať.

Lynda dúfa, že sa stav jej syna zlepší, no lekári sa domnievajú, že je malá šanca, že Zach opäť získa plnú pohyblivosť ľavej ruky. Narieka, že deti, ktoré zničili život jej syna a možno ho aj zabili, si môžu ďalej robiť, čo chcú.

Dávajte pozor na svoje deti!

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Mobilné telefóny sú v jeho reštaurácií zakázané: Chce, aby sa toto pravidlo stalo novým trendom!

Po 40 hodinách náročného pôrodu si myslela, že si už môže vydýchnuť: Lekár jej zrazu povedal: „TLAČTE!“