Veterinár prezradil, čo je posledné želanie umierajúceho zvieratka na smrteľnej posteli… Toto pochopí však len niekto, kto mal niekedy domáceho miláčika!

Veterinári odhalili srdcervúcu pravdu o zvieratách. Všetko to začalo komentárom na Twitteri, ktorý tam zanechal užívateľ Jesse Dietrich. Spýtal sa veterinára, ktorá časť práce je pre neho najťažšia.

Odpovedal, že najťažšie pre neho je vidieť, ako zvieratá počas eutanázie pozerajú na svojich majiteľov.

Faktom je, že 90% majiteľov nechce byť v rovnakej miestnosti. Idú von, aby nevideli, ako jeho člen rodiny umiera. Nevedia však, že ich skutočne potrebuje. Veterinárna klinika Hillcrest v Južnej Afrike vyzvala na Facebooku ľudí, aby boli so svojimi domácimi miláčikmi až do samého konca.

Nezabudnite na to, že ste boli zmyslom ich života. Možno boli oni len časťou vášho života, ale vy ste boli pre nich ich vesmír.

Nezáleží na tom, ako ťažké to je, nenechávajte ich tam osamote. Nenechajte ich zomrieť v miestnosti s cudzím človekom na mieste, ktoré sa im nepáči.

Veterinárom sa na to pozerá len veľmi ťažko. Na to, ako zvieratá v posledných minútach života nemôžu hľadieť na svojich majiteľov. Nerozumejú tomu, prečo ste ich opustili. Veď potrebovali len vaše utešovanie. Veterinári robia všetko, čo je v ich silách, aby sa zvieratá nebáli. No faktom je, že sú pre nich úplne cudzí.

„Nebuďte zbabelci, ktorí si myslia, že je to pre nich príliš bolestivé. Myslíte na vášho domáceho maznáčika, ktorý bol súčasťou vášho života a rodiny. „

Vydržte túto bolesť kvôli práve kvôli nim a buďte s nimi až do konca.

Už ste sa museli takto rozlúčiť so svojím domácim miláčikom? Dajte nám vedieť v komentároch, či ste s ním boli v ich posledných minútach života a ako ste to zvládli.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.