Vo svojich 72. rokoch vyštudoval vysokú školu. Jeho 99-ročná mamička bola na neho právom doslova veľmi moc pyšná!

Naposledy sa tento sedemdesiatnik musel učiť v 60. rokoch. Po viac ako 50 rokoch od ukončenia strednej školy tento 72-ročný mladík nedávno získal bakalársky titul.

11. mája sa Sam Kaplan stal prvým zo siedmich súrodencov, ktorí získali bakalársky titul po získaní titulu v odbore kinematografie a médiá na Georgia Gwinnett College. Na promócii ho povzbudzovala aj jeho 99-ročná mama.

„Je nadšená, šťastná a hrdá,“ prezradil čerstvý absolvent o svojej mame.

Naposledy svojho syna videla na akademickej pôde v roku 1969, keď skončil strednú školu.

V nasledujúcich desaťročiach Kaplan menil profesie. Podľa tlačovej správy univerzity viedol upratovaciu a neskôr telemarketingovú firmu. Pracoval aj ako taxikár a v oblasti služieb zákazníkom pre elektronický sklad.

Napriek jeho zrelosti nebol návrat do školy po toľkých rokoch ako jazda na bicykli. Otec piatich detí a v študentských začiatkoch pociťoval triašku z toho, že sa musel prispôsobiť svojim spolužiakom – o 50 rokov mladším študentom. Každý deň oslovil nového študenta a prehodil s ním pár slov.

„Myslím si, že s nimi mám dobrý vzťah. V posledný deň vyučovania som dostal veľa objatí,“ spomína Sam.

Kate Balsleyová, profesorka na univerzite, ktorá muža učila na niektorých jeho hodinách, vyjadrila nadšenie z jeho akademických úspechov.

„Sam bol vždy ochotný zdieľať fotografie a príbehy o svojom zaujímavom živote a rodine. Sme veľmi hrdí, že úspešne ukončil štúdium, ale bude nám chýbať,“ povedal Balsley.

Bezpochyby zanechal na svojej vysokej škole trvalú stopu. Svedčí o tom búrlivý potlesk, ktorý zožal počas promócie.

Na otázku, čo bude teraz robiť,  s úsmevom na tvári odpovedal: „Možno je čas na magisterské štúdium?“

„To, že ste dosiahli určitý vek, neznamená, že nemôžete ďalej rásť a učiť sa. Nikdy nie je neskoro ísť za svojimi snami,“ dodal.

Jeho príbeh je dôkazom sily vôle a odhodlania a pripomienkou, že učenie je celoživotný proces bez ohľadu na vek. S nadšeným výhľadom do budúcnosti je pripravený na ďalšiu časť svojej mimoriadnej akademickej cesty.

Mohlo by Vás zaujať:

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!