Vo svojom úctyhodnom veku 89 rokov sa stal držiteľom Guinessovej knihy rekordov: „Oplatí sa byť aktívny naozaj v každom veku života!“

„Oplatí sa byť aktívny,“ zdôrazňuje 89-ročný Piotr Dudek, v rozhovore pre RMF FM. Tento úžasný senior ukázal, že vek je len číslo tým, že pravidelne aspoň raz tri mesiace po sebe nasadol na windsurfovú dosku.

Vďaka tomu sa stal najstarším windsurfistom na svete a prekonal Guinnessov svetový rekord. Predchádzajúci rekordér, ktorý pochádza z Anglicka, bol od Dudka o tri roky mladší.

Piotr Dudek, narodený v roku 1934 je spätý s morom od prvých rokov svojho života. Svojej vášni sa venoval okrem iného aj prácou na lodi Polish Ocean Lines.

Piotr Dudek sa v rozhovore s reportérom RMF FM podelil o svoj denný režim. Každý deň začína 15-minútovým strečingovým cvičením.

Potom sa venuje práci spojenej s jeho koníčkom. Poukazuje na to, že časté chodenie, najmä hore a dole po schodoch, pomáha udržiavať svaly nôh v dobrej kondícii.

Na konci dňa sa vždy vyberiem na prechádzku, ktorej minimálna dĺžka sú dva kilometre, dodáva Dudek.
Ako spomína, jeho dobrodružstvo s windsurfingovou doskou sa začalo, keď mal päťdesiat rokov.

„Plávam už štyridsať rokov.  V zime sa ponorím do mora, som mrož. V lete jazdím na skateboarde. Mali by sme si uvedomiť, že sa tak staráme o svoje zdravie. Niekedy sa ma ľudia pýtajú, ako nájsť motiváciu. Vždy odpovedám, že kľúčové je ráno cvičiť a mať nejaký koníček. Každý z nás má niečo, čo naozaj rád robí. “ radí Piotr.

Pán Dudek upozorňuje, že windsurfing je šport, ktorý si vyžaduje dobrú fyzickú kondíciu. „Toto je šport, ktorý sa často spája s mladosťou, a preto sa windsurfingu venujem dodnes“ – dodáva. Svoj telefón používa aj na sledovanie počtu krokov, ktoré každý deň prejde. „Zvyčajne urobím niekoľko tisíc krokov,“ hovorí.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!

Mohlo by Vás zaujať: