Vo veku 80 rokov tento dedko stále ešte čistí vlaky. Svoju prácu veľmi miluje a nemieni sa jej v blízkej dobe vzdať!

Bývalý farmár dojníc hovorí o dlhom a šťastnom pracovnom živote. 80-ročný obyvateľ Carmarthenu z Walesu pracuje ako upratovač vlakov.

Robí to do bieleho rána a v rozhovore pre BBC sa priznal, že svoju prácu stále miluje. Ba čo viac, vôbec nemá v úmysle odísť do dôchodku.

Upratovacia čata Transport for Wales (TfW) sa stretáva každý deň o 20:00 na železničnej stanici Carmarthen, aby začala svoju zmenu.

Jedným zo zamestnancov je človek, ktorý nedávno oslávil 80. narodeniny – napriek úctyhodnému veku, neplánuje s prácou prestať.

William Gwyn Thomas, bývalý farmár z Lampeteru, čistí vlaky už 25 rokov. Do práce nastúpil, keď mal 55 rokov. Gwyn, ako sa nechá volať, pracuje v tíme, ktorý za noc upratuje 18 až 26 vagónov.

„Nečakal som, že budem stále pracovať vo svojej 80-tke,“ povedal pre BBC. „Túto prácu však naozaj milujem a skončím s ňou len vtedy, keď budem  mať pocit, že to už nezvládnem,“ ubezpečuje starý pán.

Otec troch detí, starý otec troch vnúčat a pradedo štyroch pravnúčat sa koncom 90. rokov pripojil k tímu upratovačov vlakov.

„Byť súčasťou tímu Carmarthen je pre mňa veľmi dôležité, pretože je to naozaj špeciálna stanica,“ priznáva.

Svoj úspech pripisuje dlhému a šťastnému pracovnému životu „zdravému stravovaniu, vyhýbaniu sa alkoholickým nápojom silnejším ako shandy (alkoholický nápoj, ktorý je zmesou ležiaku a bielej limonády, zvyčajne v pomere 1:1) a obmedzeniu fajčenia“.

V práci od 19:30 do 2:30 Gwyn a jeho tím dôkladne vyčistia každý vozeň, vrátane vozňov, toaliet, stolov a podláh. Najhoršími pracovnými dňami sú podľa neho soboty, kedy môžu byť toalety „problémové“, po piatku, no zamestnanec priznáva, že „už si zvykol“.

„Môže to byť nepríjemné, ale nemá zmysel sa sťažovať, pretože taká je povaha našej práce,“ vysvetľuje starček.

„Niekto sa musí postarať o to, aby boli vozne pre cestujúcich opäť čisté a upratané,“ dodáva.

Manažérka Wendy a manažér železničnej stanice James podľa BBC opísali Gwyna ako „neoddeliteľnú súčasť ich tímu“.

Zablahoželali mu k jeho 80. narodeninám a dodali: „Vysoká úroveň práce, ktorú Gwyn predvádza každú noc, je pre nás všetkých skutočným príkladom toho, ako byť hrdí na to, čo robíme.“

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!

Mohlo by Vás zaujať: