Youtuber sa spojil s chirurgom a spoločne tak pomohli 1000 ľuďom bez domova vyliečiť zrak! Opäť dokázali jasne vidieť svet!

Známy YouTuber – Jimmy Donaldson alias MrBeast – sa spojil s istým chirurgom a spoločne pomohli ľuďom bez domova vyliečiť si zrak odstránením šedého zákalu.

Jimmy Donaldson je veľkorysý 24-ročný mladík, ktorý sa preslávil vďaka populárnemu YouTube kanálu s názvom MrBeast.

Jimmy prišiel s nápadom, ako pomôcť ľuďom so šedým zákalom, ktorí si nemôžu dovoliť odbornú lekársku starostlivosť.

Sivý zákal, odborne nazývaný katarakta, je degeneratívne ochorenie očnej šošovky, jej zakalenie a strata priehľadnosti. Do veľkej miery súvisí s vekom, keď sa zhoršuje zraková ostrosť. Najčastejšie sa vyskytuje u ľudí nad 55 rokov, príležitostne však postihuje aj mladších ľudí, dokonca novorodencov.

Muž sa obrátil na oftalmológa Jeffa Levensona – ktorý sa rozhodol podujať na neľahkú úlohu a v krátkom čase odstrániť defekt u mnohých ľudí.

Youtuber a lekár pôvodne zhromaždili 40 ľudí. Od ústavov pre bezdomovcov a bezplatných ambulancií dostali zoznam tých, ktorí to potrebujú.

Reakcie ľudí, ktorí opäť videli svet, boli dojímavé.

Po takom obrovskom úspechu sa Donaldson a Levenson rozhodli ísť ešte o krok ďalej a nájsť viac ľudí so šedým zákalom, ktorí si tento zákrok nemohli dovoliť.

Spolu s nadáciou SEE International, ktorá poskytuje bezplatnú starostlivosť o oči po celom svete, našli 1000 pacientov, ktorým sa rozhodli pomôcť. Všetky postupy obnovy zraku boli dokončené do troch týždňov.

Na videu, ktoré natočil Jimmy Donaldson, boli zvečnené reakcie pacientov, ktorým dali dole obväzy. Mnohí z nich po rokoch života s touto chorobou prvýkrát jasne videli svet.

Navrátenie zraku nie je jediným darom od MrBeast. Muž sa rozhodol pacientom pomôcť aj finančne.

Video MrBeast na YouTube sa stalo virálnym a má zatiaľ 147 miliónov videní.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!

Mohlo by Vás zaujať: