Žena počas tehotenstva jedla príliš veľa ananásu a u jej dieťaťa sa vyskytla veľmi vzácna choroba: Dnes varuje budúce mamičky

Tento príbeh je povinný pre všetky ženy, ktoré sa plánujú stať v budúcnosti matkou. Tehotenstvo patrí medzi najdôležitejšie obdobie dieťaťa, preto je dôležité tomu prispôsobiť svoj život, aby sme tak nespôsobili dieťaťu nejaké zdravotné komplikácie. Do smrti by sme si to potom nemuseli odpustiť.

Niečo podobné totiž zažila žena menom Suzanne Burt. Počas tehotenstva si veľmi často a rada dopriala ananás, ktorý mala veľmi rada. Bohužiaľ to malo neblahé následky na jej potomka.

Počas tehotenstva zistili lekári na jednom klasickom ultrazvukovom vyšetrení, že u dieťaťa v brušku mamičky sa vyskytuje niečo veľmi neobvyklé. Zistili, že dieťa má veľmi vzácne, ale aj veľmi závažné ochorenie, ktoré môže dieťaťu ohroziť jeho život. Našťastie sa im podarilo ochorenie odstrániť a dieťaťu tak zachránili život.

Ddieťaťu diagnostikovali gastroschízu -zriedkavú vrodenú chybu, ktorá spôsobuje, že tráviace orgány v maternici trčia zo žalúdka.

Konštatovali, že takéto ochorenie detí, sa vyskytuje iba u žien, ktoré počas tehotenstva nadmerne fajčia a vo veľkej miere požívajú alkohol. Suzanne však nepatrila ani do jednej z týchto skupín, čo bolo zvláštne. Začalo sa teda skúmať, ako k tomu prišla.

Presná príčina gastroschízy nie je známa, ale je bežná u mladých mamičiek, ktoré pijú, fajčia, berú drogy alebo majú zlú diétu – zatiaľ čo Suzanne je vegetariánka a milovníčka zdravej stravy. Bola odhodlaná nájsť príčinu Sofiinho defektu a teraz tvrdí, že za to môže pesticíd atrazín – ktorý sa používa na pestovanie ananásu, po ktorom počas tehotenstva veľmi túžila. A pretože ho žena konzumovala vo veľkej miere, choroba bola na svete.

Dieťa sa nakoniec podarilo úplne zachrániť a vyliečiť.

Herbicíd bol v niektorých krajinách zakázaný, avšak stále je na svete veľa krajín, kde sa používa.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Ak vám toto video zdvihlo náladu, nezabudnite ho zdieľať!