Žena túžila už veľmi po bábätku a k oplodneniu využila anonymného darcu: O 12 rokov neskôr sa však do seba náhodne zamilovali! Príbeh ako z románu!

Tento príbeh vám bude znieť ako ako z bláznivého filmu. Keď si žena menom Jessica Share  sa rozhodla pre umelé oplodnenie a vybrala sa na kliniku, aby mohla počať dieťa. Ani vo sne by ju nenapadlo, že za 12 rokov onoho anonymného darcu stretne a dvojica sa do seba zamiluje.

Hoci ho napísal sám život, znie príbeh americkej rodiny v súčasnosti žijúci v Seattli ako z pera toho najkreatívnejšieho scenáristu. Všetko pritom začalo úplne rovnako, ako u mnohých iných rodín. Na začiatku stálo umelé oplodnenie.

Žena menom Jessica Share si so svojou partnerkou priala mať dieťa. Rozhodli sa preto využiť služby anonymného darcu zo spermobanky a vybrali si muža, ktorý sa im najviac pozdával. Vo svojom profile uviedol, že má vlnité hnedé vlasy, je priemerne vysoký a má diplom z literatúry, medzi jeho vášne patrí hudba a písanie a živia sa riadením taxíku. Ženy si okamžite predstavili niekoho, kto sa odmietol nechať zamestnať v nudnej kancelárskej práci a namiesto toho celé dni počúva zaujímavé historky svojich zákazníkov a venuje sa umeniu.

Pretože Jessica pracovala na svojej diplomovej práci a trávila veľa času doma, rozhodla sa, že práve ona sa pokúsi otehotnieť. Po siedmich mesiacoch snaženia to skutočne vyšlo a v roku 2005 sa narodila staršia dcéra. Pretože sa ženám „výsledok“ naozaj pozdával, rozhodli sa neskôr pre ďalšiu bábätko od rovnakého darcu. Druhým bolo dievčatko a odnosila ho Jessikina partnerka.

O niekoľko rokov neskôr sa však vzťah rozpadol, žena zmizla a svoju mladšiu dcéru vzala so sebou. Popretŕhala kontakty so zvyškom rodiny a nechala Jessicu s dcérou Alice úplne zdrvené. Alice sa po čase začala zaujímať o svoj pôvod a Jessice bolo ľúto, že dievča nepozná vlastnú rodinnú históriu. Objednala preto vtedy jedenásťročnému dievčaťu k Vianociam komerčný DNA test, ktorý mal určiť, odkiaľ boli jej predkovia. Spoločnosť ponúka aj odkaz na  príbuzných v databáze, ak už si testy nechali urobiť aj oni.

„Výsledky prišli späť za osem týždňov. Klikla som na stránke na sekciu DNA Príbuzní, bez toho, aby som si myslela, že tam čokoľvek nájdem. Ale prvá vec, ktorú som uvidela, bolo ‚Aaron Long: 50%. Otec. A hneď za tým stálo ‚Bryce Gallo: 25%‘. Nevlastný brat, „opísala žena pre BBC. „Samozrejme, vedela som, že by sa to mohlo stať, ale nezdalo sa mi to pravdepodobné,“ spomína žena.

Na svete však žije pomerne veľké množstvo mužov s menom Aaron Long. Jessica preto najprv pátrala na internete a po určitej dobe otca svojich detí skutočne objavila. Hudobník a spisovateľ s magisterským titulom z literatúry. Keď na jednej sociálnej sieti zbadala jeho fotky z detských rokov, nemohlo byť pochýb – tie isté grimasy poznala od svojich vlastných dcér.

Potom, čo si ho trochu „preklepli“, rozhodla sa mu napísať na stránke s DNA analýzami. „Ahoj Aaron, mám dve dcéry, ktoré sa s tebou zhodujú (moja bývalá má moju mladšiu dcéru; nie je na stránke). Pokiaľ máš záujem o výmenu rodinných fotografií atď., Sme k dispozícii, „napísala Jessica.

Aaron súhlasil a zaslal žene rodinnú históriu o živote svojom a svojich príbuzných. Nevlastný brat Bryce svojej novej sestre povedal, že vďaka testovacej stránke našiel ešte sestru Madalyn prezývanú Madi a štyroch ďalších súrodencov, čo z Jessiciných dcér tvoria deti číslo 7 a 8. Všetci vyrástli na iných miestach a s inými rodičmi, mnohí ako jedináčikovia.

Aaron pozval svoje deti na veľký večierok so všetkými priateľmi a príbuznými a súrodenci rýchlo zistili, že majú veľa spoločného. Hoci Alice prišla o mladšiu sestru, s ktorou do dnešného dňa nie je v kontakte, zblížila sa s novo objavenou rodinou a tešila sa aspoň z ich spoločnosti.

A hlboké priateľstvo nevznikalo len medzi deťmi a Aaronom. Jessica sa síce vzťahu sprvu bránila, pretože nechcela zložité rodinné vzťahy ešte viac skomplikovať, nakoniec ale s Aaronom jeden v druhom našli lásku. Jessica, Alice aj Madi sa k mužovi nasťahovali a všetci sa naďalej pravidelne stýkali aj s ďalšími deťmi a príbuznými.

Do trojposchodového domu sa nakoniec nasťahovala aj Aaronova starnúca mamička so svojím kocúrom a spoločne tak všetci vytvorili rodinu, ktorá mnohým z nich dovtedy chýbala. „Kto vie, koľko ďalších Aaronových biologických detí existuje – odhaduje, že by ich mohlo byť až 67. Do domu sa možno časom všetci nezmestia, ale mám pre nich sendviče a dvere sú otvorené,“ uzavrela žena.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!