Žiakom, ktorí prepadli a neuspeli, napísala riaditeľka svojrázny list…

Riaditeľka strednej školy v Miláne napísala list žiakom, ktorí pre nedostatočné výsledky nepostúpili do vyššieho ročníka alebo im nebolo umožnené vykonať maturitu.

Vo svojom liste zdôraznila svoju podporu študentom a zároveň priznala, že škola možno neurobila dosť na to, aby podnietila ich nadšenie pre učenie.

Riaditeľka strednej školy v Miláne napísala list žiakom, ktorí nepostúpili do vyššej triedy alebo neboli pripustení na maturitnú skúšku.

Požiadala ich, aby sa nevzdávali, a ubezpečila, že „o 10 rokov si na to nikto nespomenie“. Okrem toho dodala: „Neúspechy často vedú k najväčším triumfom.“

Autorkou listu, ktorý bol široko rozšírený v talianskych médiách, je Giovanna Mezzatesta, riaditeľka strednej školy.

„Predstavujem si, že nás teraz nenávidíš. Možno si myslíš, že sme sa takto rozhodli potrestať ťa, alebo možno dokonca, že sme to urobili preto, lebo ťa nemáme radi, netolerujeme ťa, chceli sme ti dať lekciu,“ začala.

„Nie, nie je to tak,“ dodala, „uvedomujem si, že mi možno neveríš, ale pre mňa, pre nás, je to, čo sa deje, veľmi bolestivé.“

„Neprijatie žiaka do ďalšieho ročníka je priznaním neúspechu, toho, že sme vás nedokázali inšpirovať, prinútiť vás viac sa snažiť alebo byť viac motivovaní,“ priznala riaditeľka školy vo svojom liste.

Upozornila tiež: „Prehrali sme zápas, hrali sme zle. Ale je to len jeden zápas, nie celý šampionát.“

„Nebojte sa názorov iných, nebojte sa, že vás kvôli tejto malej chybe budú nespravodlivo súdiť alebo zosmiešňovať. Nájdeš v sebe silu pokračovať a som si istá, že aj budeš.

Najväčšie triumfy sa takmer vždy rodia z neúspechov. Verte v seba ešte viac ako predtým.“

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!

Mohlo by Vás zaujať: