90-ročný muž si ide za svojím snom. Jeho príbeh inšpiruje milióny ľudí!

Svet najviac fascinujú ľudia, ktorí posúvajú svoje hranice a vytvárajú úžasné veci. O to viac, ak natrafíme na starších ľudí, ktorí odvážne napádajú stereotypy, že „po určitom veku je lepšie to vzdať…“

Bez ohľadu na vek nikdy nie je neskoro ísť za svojimi snami a stať sa tým, kým chcete byť.

90-ročný Jim Arrington, ktorý sa kulturistike venuje viac ako 70 rokov, udivuje ľudí po celom svete. Jim Arrington je americký kulturista so sídlom v Kalifornii.

Svoj život zasvätil športu

Keď mal Jim 14 rokov, zaujal ho časopis pre svalnatých mužov. K cvičeniu ho podľa MensHealth inšpiroval časopis, ktorý videl v nákupnom centre ako mladý muž.

Muž je držiteľom Guinnessovej knihy rekordov v kategórii „Senior mužský kulturista“. Vo svojich 70 rokoch sa zapojil aj do súťaže IFBB Legion Master Pro pre profesionálnych kulturistov.

Podľa Jima ho k cvičeniu motivujú aj ľudia, ktorí mu hovoria, že ich inšpiruje. V súčasnosti Jim Arrington pokračuje v tréningu, aj keď jeho telo čoraz viac ukazuje, že čas sa kráti.

Jim a jeho každodenné cvičenia

Ako sám Jim hovorí, jeho telo je teraz oveľa krehkejšie a pri cvičení si musí dávať pozor, pretože si môže natrhnúť šľachy. Dodal, že mal problémy s ľavým bicepsom a tiež utrpel menšie natrhnutie v pravom bicepse. Jeho snom, je však udržať sa v kondícií a byť do konca vitálny a cítiť sa fit.

90-ročný kulturista trénuje, pretože pre neho nie je dôležitá ani tak fyzická sila, ale životný štýl.

Jeho denná rutina pozostáva z telesných cvičení rozdelených do rôznych častí. Napríklad jeden deň cvičí nohy, druhý brušné svalstvo a na ďalší deň zase spodnú alebo strednú časť tela.

Nižšie si môžete pozrieť video Jima Arringtona, ktoré ukazuje niektoré cvičenia, ktoré robí, aby zostal vo forme:

Zdieľajte tento článok a inšpirujte priateľov a rodinu, že vek je naozaj len číslo!

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Žena v obchode rýpala do matky dieťaťa s Downovým syndrómom za to, že ho nosí v šatke: Tá jej dopriala obrovskú LEKCIU!

Ako slobodná matka musela mať dve práce, aby uživila deti: Potom sa na ňu usmialo obrovské šťastie!