Táto 68-ročná žena sa rozhodla stať matkou: To všetko kvôli svojmu milovanému synovi, ktorý už bohužiaľ nežije…

Herečka sa stala mamou, no nie všetkým sa to páčilo. Tento príbeh je predmetom mnohých diskusií. Ana Obregón si nedávno adoptovala dieťa, ktoré bolo počaté so spermiami jej syna, ktorý zomrel na rakovinu.

68-ročná španielska herečka si najala americkú náhradnú matku – čo je v Španielsku nezákonné – a teraz je zákonným zástupcom dieťaťa.

Preto je jeho adoptívnou matkou aj biologickou babičkou. Annina vnučka bola počatá umelým oplodnením spermiami jej mŕtveho syna.

Dievčatko menom Anna sa narodilo v Miami (USA) a jej narodenie bolo možné vďaka náhradnému materstvu.

Narodila sa zmrazením spermií Alejandra Lequia Garcíu, syna Any Obregón (na obrázku nižšie). Muž v roku 2020 zomrel na rakovinu vo veku 27 rokov.

Umierajúci muž na smrteľnej posteli s vedomím, že je odsúdený na smrť, vyjadril matke posledné želanie mať posmrtné potomstvo. Pred začatím chemoterapie si zmrazil spermie.

Po synovej smrti Ana Obregón toto želanie splnila tým, že si najala náhradnú matku. Tento proces si vyžiadal čas a niekoľko pokusov o IVF.

Rozhodnutie Any Obregón vyvolali v Španielsku a najmä na sociálnych sieťach obrovský rozruch a kritiku, ona si však stojí za svojím – splnila svojmu synovi posledné želanie.

Zdroj: Ana Obregon/Instagram

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!

Mohlo by vás zaujať: