Táto ťažko pracujúca zdravotná sestrička šla do obchodu: TO, čo jej však povedala predavačka v supermarkete jej doslova vtedy v momente vyrazilo dych!

O zdravotných sestrách máme určitú predstavu. Mali by vyžarovať pokoj, prípadne utešovať pacientov, byť takou dušou nemocnice.

To všetko sú vlastnosti, ktoré robia z bežnej sestry dobrú zdravotnú sestru. Závisia však tieto vlastnosti ale aj na tom, ako zdravotná sestra vyzerá?

Nechali by ste si podať lieky od potetovanej či holohlavej sestričky? Alebo od sestričky s mnohými piercingami?

Aká má zdravotná sestra byť?

Väčšine z nás dnes už nevadí, ak by zdravotná sestrička mala tetovanie. Asi by sme sa zmierili aj s holou hlavou (existujú aj choroby, kvôli ktorým môžu mať ľudia holú hlavu) a piercingy. Existujú medzi nami ale ľudia, ktorí majú o svete určité svoje predstavy a tieto musia byť splnené. Akonáhle nie sú, je to nad chápanie takých obmedzených ľudí.

Mary Walls Penney je mladá žena pochádzajúca z USA. Má svoj vlastný štýl – farba jej vlasov je veľmi neobvyklá – hýri sa rôznymi odtieňmi. Na ramene sa jej rozliehajú obrovské tetovania a má niekoľko piercingov. A pracuje ako zdravotná sestrička. Jej vzhľad jej nikdy nebránil v starostlivosti o pacientov, možno skôr naopak – pacienti ju vždy rýchlo spoznali medzi ostatnými sestrami.

Čo sa týka dôležitých vlastností zdravotných sestier – mať pre každého pacienta vľúdne slovo útechy a povzbudenia, venovať im starostlivosť a dodávať nádej – to všetko Mary spĺňala.

Jej vzhľad všade budil pozornosť a Mary už na to bola aj zvyknutá. To, čo sa stalo v jednom supermarkete, jej však doslova zobralo dych.

Mary bola nakupovať bežné suroviny. Stála v rade pri pokladni – v pracovnej uniforme. Ženu za pokladňou to zjavne vyviedlo z miery a spýtala sa Mary, akú funkciu presne v nemocnici zastáva.

Mary jej odpovedala, že pracuje ako zdravotná sestra, jej každodennou prácou je starostlivosť o pacientov trpiacich Alzheimerovou chorobou a demenciou.

Tá sa na ňu neveriacky pozrela a utrúsila: „Nechápem, ako s takýmto vzhľadom môžete pracovať ako zdravotná sestra. Čo hovoria pacienti na vaše náušnice, farebné vlasy a obrovské tetovania? “ Pokladníčka sa pozrela na ženu, ktorá stála v rade za Mary a spýtala sa jej, či by jej vadilo, keby ju ošetroval niekto taký. Žena odpovedala, že je jej to jedno.

Hoci Mary v tú chvíľu nenapadla žiadna vhodná odpoveď, svoje rozhorčenie si niesla v sebe až domov. Tam zapla počítač a na svoj facebookový profil napísala:

„Farba mojich vlasov mi nikdy v práci nevadila. Moje tetovanie nie je choroba, pre ktorú by ma pacienti nechceli držať za ruku, keď im bolo zle, alebo keď boli vydesení. Ani moje náušnice mi nikdy nevadili v tom, aby som nepočula, čo mi hovoria.

Tak mi prosím vysvetlite, prečo je taký problém, že nosím vlasy, náušnice aj tetovanie podľa svojho výberu, keď mám veľké srdce a som oddaná svojim pacientom. Môžu byť prekážkou mojej profesie? „

Po zverejnení odkazu došlo k niečomu neuveriteľnému. Viac ako 300 000 ľudí ho zdieľalo, aby tak vyjadrilo svoju podporu zdravotnej sestre s neobvyklým vzhľadom. Ak súhlasíte s tým, že na vzhľade nezáleží, zdieľajte prosím aj tento náš článok.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár!

Vaše názory sú vítane.