Vďaka tomuto chlapcovi odletelo do Somálska až celých 60 ton jedla a vody na pomoc ľuďom v skutočnej núdzi!

Takto funguje sila internetu!! Mladý Francúz jediným tweetom inšpiroval používateľov internetu k masívnej pomoci pre obyvateľov Somálska.

Kde je vôľa, tam je cesta.

Somálsko je považované za jednu z najťažších krajín na život. Od začiatku 90. rokov tam zúri občianska vojna a viac ako polovica z jej 6 miliónov obyvateľov trpí hladom a nedostatkom prístupu k pitnej vode.

Vďaka činom mladého Francúza Jérôma Jarreho (populárna hviezda sociálnych sietí) odletelo do Somálska lietadlo plné jedla a vody.

Ako sa to stalo?

Všetko to začalo správou od jedného somálskeho fanúšika, ktorý žiadal o pomoc. Jarre, dojatý touto situáciou, sa rozhodol problém preskúmať a uvedomil si, že problém Somálska je v médiách často ignorovaný, a tak sa rozhodol konať.

Zistil, že jedinou leteckou spoločnosťou, ktorá obsluhuje Somálsko, sú Turkish Airlines. To ho inšpirovalo zorganizovať let s transportom plným jedla a vody. Tak vznikla akcia označená hashtagom #LoveArmyForSomalia.

K iniciatíve sa pridali aj ďalšie celebrity, vrátane komediálneho herca Bena Stillera a Caseyho Neistata, čím ďalej podnecovali akciu a prinútili spoločnosť Turkish Airlines, aby ju podporila.

Plány zahŕňali vyslanie lietadla naplneného po okraj jedlom, vodou a ďalšími potrebami do Somálska.

Okrem toho sa letecká spoločnosť zaviazala pripojiť ku každému komerčnému letu aspoň jednu nádobu na jedlo. Turkish Airlines prisľúbili, že kontajnery budú odoslané, kým sa hlad v Somálsku neupokojí.

Prvý let so 60 tonami zásob sa mal uskutočniť do 10 dní.

Milión dolárov za 48 hodín.

Organizátori museli nakúpiť potraviny a ďalší potrebný tovar. Potrebovali na to asi milión dolárov. Prostredníctvom stránky gofundme.com spustili fundraisingovú kampaň a výsledky prekonali všetky očakávania.

Ako prejav vďaky spoločnosti Turkish Airlines bol všetok tovar zakúpený v Istanbule.

Táto akcia sa uskutočnila v máji 2017, no odvtedy Jérôma Jarre neustále pomáha obyvateľom Somálska. Ďakujeme!

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!

Mohlo by Vás zaujať: