Babičke položili na súde túto otázku: Keď dohovorila, sudca si zavolal advokátov a povedal im niečo, čo nečakali!

Takúto odpoveď od mojej babičky nikto nečakal. Jej slová určite rozosmejú aj vás! Raz, v jednom prípade, bola ako svedok predvolaná moja babička. Pokojne prišla, sadla si na stoličku, aby úprimne odpovedala na všetky otázky. Dokonca zložila prísahu.

Začalo vypočúvanie, začal sa výsluch. Prvým bol prokurátor, ktorý sa babičky spýtal nasledujúcu otázku:

 – Pani Hadlerová, poznáte ma?

– No, samozrejme, že vás poznám. Spoznala som vás už ako malého chlapca a, úprimne povedané, som vami veľmi sklamaná. Ste človek, ktorý nikdy neukáže svoju pravú tvár. Svoju manželku podvádzate, klamete a s vašimi priateľmi manipulujete a za chrbtom ich ohovárate. O sebe si myslíte, že ste veľký muž, pretože nemáte toľko rozumu, aby ste pochopil, že ste len bezvýznamný byrokrat.

Prokurátor bol šokovaný. A pretože nevedel, čo má robiť ďalej, ukázal na druhý koniec miestnosti a zo zmätku položil nasledujúcu otázku a spýtal sa:

– A pani Hadlerová, tohto advokáta poznáte?

– Samozrejme že ho poznám. Ani to nie je príjemný človek. Je to pán Johnson a poznám ho tiež od detstva. Je lenivý, netolerantný a má problémy s alkoholom.  Nemôže s nikým budovať normálne vzťahy a jeho advokátska kancelária je jednou z najhorších v našom štáte. Nehovoriac o tom, že podvádza svoju ženu presne tak ako vy. Mimochodom, jednou z nich je aj tá vaša žena. Áno, poznám ho.

V sále bolo ticho. Nikto nič nepovedal, všetci boli zo slov starej babičky šokovaní.

Nakoniec sudca nabral silu a požiadal obidvoch právnikov, aby k nemu podišli a veľmi tichým hlasom im povedal:

– Ak sa niekto z vás opýta tej starej dámy, či ma pozná, pošlem vás oboch do väzenia!

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!