To, čo robí detský chirurg pre svojich malých pacientov sa len tak nevidí: Každý doktor by mal mať takéto srdce!

Doktor Robert Parry nie je len vynikajúci detský chirurg. Je to lekár, ktorý pre svojich malých zverencov podniká ďalšie a celkom originálne úkony. Dr. Parry a zároveň riaditeľ detskej chirurgie v nemocnici v americkom Ohiu, sa preslávil sériou kresieb, ktoré vytvára na obväzoch svojich pacientov. 

Tento empatický lekár, ktorý vie, aká desivá môže byť operácia pre každé dieťa, sa stará o to, aby sa každý operovaný pacient zobudil s jedinečným prekvapením.

Namiesto toho, aby Parryho malí pacienti videli sterilné obväzy zakrývajúce novú ranu, zobudia sa s nečakaným darčekom.

“ Pero možno nie je také účinné ako skalpel, ale Dr. Robert Parry si vždy nájde chvíľku, aby sa uistil, že jazva nie je jedinou trvalou spomienkou na chirurgický zákrok dieťaťa,“ píše sa na webovej stránke Akron Children’s Hospital, Ohio .

“ Vždy ich prekvapí vlastnoručne vyrobenou kresbou na obväze rozprávkovej postavičky alebo čímkoľvek iným, čo ich osobne zaujme .“

Parry hovorí, že nápad dostal od iného chirurga. Ten svojim pacientom strihal obväzy v tvare srdca a dokonca aj žralokov.

Dodáva,  že počas svojej chirurgickej praxe často sledoval iného lekára, doktora Stafforda. Ako vystrihoval extra tvary a žasol nad úsmevmi, ktoré priniesol malým pacientom.

Doktor hovorí, že sa vždy zaujímal o umenie, ale nikdy si nemyslel, že sa stane súčasťou jeho lekárskej kariéry.

Parryho matka bola historička umenia a amatérska umelkyňa, z čoho možno pramení jeho umelecký talent.

„Vždy som mal rád umenie – videl som ho aj tvoril, “ hovorí. „Nikdy som neuvažoval o umení ako o kariére a neštudoval som ho v škole, ale vždy som ho rád tvoril … kresliť, maľovať vodovými farbami atď.“

„Milujem medicínu a pomáhať ľuďom a chirurgia mi umožnila používať rozum aj ruky.“

Okrem toho Parry hovorí, že naozaj miluje prácu s deťmi.

„Deti sú hravé, neodsudzujúce, chcú byť len šťastné a cítiť sa lepšie, “ vysvetľuje. „Úprimne povedané, je to neskutočné zadosťučinenie, keď môžem zachrániť život dieťaťa a dať mu šancu na zdravý vývoj.“

„Operoval som vyše 10 000 detí a každé z nich, dostalo kresbu. Od malých novorodencov, ktorí vážia menej ako kilo, až po úplne dospelých mladých ľudí. A nepamätám si, že by sa to niekomu nepáčilo – bez ohľadu na vek.“

V konečnom dôsledku však lekár zdôrazňuje, že to robí preto, lebo ho to baví.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Mohlo by Vás zaujať: