Príbeh ako zo sci-fi filmu: Bábätko sa narodilo 4 roky po smrti svojich rodičov: Ako je to možné?

Každú chvíľu sa môžete na internete alebo v novinách dočítať o neuveriteľnom príbehu, ktorý sa stal kdesi na svete. Zaujímavé situácie sa dejú v podstate dnes a denne, a pritom je stále ťažké uveriť, že sa skutočne stali.

Napríklad toto dieťa je takým malým zázrakom. Narodilo sa totiž 4 roky po smrti svojich rodičov. Príbeh sa odohral pred pár rokmi, ale len nedávno vyšiel najavo.

Tian Tian je meno chlapčeka, ktorý sa narodil 9. decembra 2017 v nemocnici v Guangzhou. Jeho rodičia, Shen Jie o Liu Xi, túžili založiť rodinu už v roku 2013, ale príroda im to bohužiaľ neumožnila. Nebola teda iná možnosť ako podstúpiť umelé oplodnenie. Pár daroval svoj genetický materiál klinike, keď 5 dní na to došlo k strašnej tragédii. Mladý pár zomrel pri autonehode.

Rodičom muža aj ženy sa zrazu zrútil svet. Prišli o svoje milované deti aj budúce vnúča.

Onedlho však prišli s nápadom, ktorý nie je úplne bežný. Rozhodli sa, že využijú genetický materiál svojich detí, využijú služby agentúry poskytujúce možnosť náhradného materstva a prispejú tak k tomu, že sa ich vnúča narodia o po smrti jeho rodičov.

Samozrejme veľa ľudí napadlo, či niečo také nie je ošetrené právne, či starí rodičia vôbec môžu mať takú možnosť nakladať s genetickým materiálom svojich detí, ale ako sa ukazuje, v Číne neexistuje žiadny záznam, ktorý by uvádzal, že genetický materiál zosnulého nemožno použiť.

V Číne je použitie genetického materiálu zosnulých ľudí možné, na rozdiel od najímania náhradnej matky. Muselo tak byť urobené mimo krajiny.

Na to sa ukázala ako ideálna kandidátka žena z Laosu. Zdalo by sa, že teraz už pôjde všetko hladko, ale žiadna letecká spoločnosť nechcela prevážať genetický materiál. Rodičia zosnulého si museli prenajať drahý trajekt a embryá premiestniť po vode. Náhradnej matke bolo udelené čínske turistické vízum.

Chlapec sa narodil v Číne. Nemohol však ihneď žiť so svojimi starými rodičmi, pretože najskôr sa musel preukázať príbuzenský vzťah.

Zatiaľ sa starí rodičia rozhodli, že nateraz chlapcovi nepovedia, čo sa jeho rodičom stalo a aké rozhodnutie urobili, ale jedného dňa mu chcú povedať pravdu. Až bude schopný celú situáciu pochopiť. V tejto chvíli sa domnieva, že jeho rodičia žijú v zahraničí.

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Ako chlapec zachránil dievčatko, ktoré rodičia odhodili v lese: Hovorí, že ho našiel vďaka Božej milosti!

Príbeh zmiznutého bábätka: Únoscu a dieťa sa podarilo nájsť až po 17 rokoch!