Toto dievčatko pestuje ovocie a zeleninu pre bezdomovcov: Dokonca im už aj pomáha stavať takéto úžasné príbytky!

Vo veku 9 rokov urobila Hailey Fort pre komunitu Kitsap County viac ako väčšina dospelých. Vo veľmi mladom veku si Hailey uvedomila problémy, ktorým čelia bezdomovci.

„Bola som vonku s mamou a videla som muža na kraji cesty,“ spomína. „Spýtala som sa ho, čo tam robí, a on mi povedal, že je bezdomovec, že ​​nemá vlastný domov.“

V šiestich rokoch Hailey úplne nechápala, čo to znamená byť bezdomovcom. Vtedy jej však mama vysvetlila, že pán sediaci na kraji cesty zrejme ani nemá čo jesť.

Hailey a jej mama kúpili v ten deň mužovi sendvič, no ani jedna z nich nedokázala predvídať, kam ich tento malý prejav láskavosti zavedie.

Keď sa Hailey dozvedela o problémoch, ktorým čelia bezdomovci, inšpirovalo ju to založiť si záhradu!

Uvedomila si, že to bude jednoduchý spôsob, ako poskytnúť zdravé jedlo ľuďom, ktorí to najviac potrebujú.

Zatiaľ čo jej matka na začiatku pomáhala starať sa o záhradu, Hailey po čase prevzala úplnú zodpovednosť za svoju úrodu a to vo veku iba deviatich rokov.

Vďaka tejto oddanosti sa jej darí každoročne darovať stovky zeleniny bezdomovcom.

Aj keď sa to môže zdať pre priemerného deviataka veľa, Hailey ešte nebola úplne spokojná. Jej záhradnícka iniciatíva sa čoskoro stala vedľajším projektom pre niečo ešte väčšie!

Hailey vyzbierala cez 3000 eur s neziskovou organizáciou Rise Together a potom začala vo svojej komunite stavať malé prístrešky pre bezdomovcov!

Pomocou plánov, ktoré navrhol jej starý otec, pomohla Hailey postaviť drevený dom s rozlohou 3 metrov štvorcových, dostatočne veľký na to, aby si tam človek mohol pohodlne ľahnúť.

Dom, ktorý je zateplený a má okná a dvere, ktoré sa zamykajú, bol prvým z dvanástich, ktoré Hailey postavila len za 300 €!

Aj keď je to pozoruhodný výkon pre každé deväťročné dieťa, Hailey má ešte väčšie sny. „No, chcem sa pokúsiť vytvoriť miesto, kde ľudia môžu prísť a prespať tam niekoľko nocí,“ hovorí Hailey.

Toto dievčatko má srdce plné súcitu a je pripravená pomôcť každému, kto to potrebuje.

Jej príbeh je mimoriadne inšpiratívny a my sa už nevieme dočkať, čo urobí, keď vyrastie!

Nie je to dievča úžasné? Podeľte sa o jej príbeh!

Prečítajte si:

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!