O bábätko sa snažili roky: Šťastní rodičia privítali na svete zdravé ŠTVORČATÁ!

Štvorčatá sa narodili v Klinickom centre gynekológie, pôrodníctva a neonatológie v Opole. Pri pôrode asistovalo až 20 ľudí.

„Už dlho sa snažíme o bábätko,“ povedala dojatá mama.

Pani Božena a pán Marcin sa už dlho snažia o dieťa. Keď sa dozvedeli, že sa IM narodia štvorčatá, boli prekvapení a šťastní zároveň. Pôrod sa uskutočnil 25. septembra 2022 v Klinickom centre gynekológie, pôrodníctva a neonatológie v Opole – nemocnica poskytujúca perinatálnu starostlivosť na najvyššej referenčnej úrovni.

„To znamená, že drvivá väčšina žien s predčasným pôrodom a viacpočetným tehotenstvom je odporúčaná ísť k nám. Všetky pôrody do 32. týždňa tehotenstva prebiehajú v našej nemocnici,“ – vysvetlila Natalia Ochędzan, hovorkyňa klinického centra

Pre náročnosť a predčasný pôrod asistoval pri pôrode tím viac ako 20 špecialistov.

Na každého novorodenca bolo: 5 neonatológov, 3 gynekológovia, anestéziológ a sestra z anestéziológie, 2 pôrodné asistentky, 2 prístrojové sestry a ďalší.

Pôrod sa vydaril a narodili sa štyria chlapci: Antoś (1 400 g), Janek (1 600 g), Oluś (1 120 g) a Staś (970 g). Vďačný otec neskrýval dojatie a radosť.

„Napriek nedeli sa pôrodu zúčastnil vyše 20-členný tím zdravotníkov a staral sa o moju manželku najlepšie, ako vedeli,“ – dodáva pán Marcin, otec chlapcov. „Každý z mojich novonarodených synov mal svojho neonatológa a dve pôrodné asistentky. Chcel by som sa vám za to poďakovať,“ – poďakoval pán Marcin.

Aj zdravotnícky personál, ktorý sa zúčastnil pôrodu, uznal, že pôrod bol dôležitou a významnou udalosťou.

„Sme radi, že sme sa mohli spolu s rodičmi zúčastniť takého významného momentu,“ – napísali na Facebooku.

Bábätkám a rodičom prajeme všetko len to najlepšie!

Mohlo by Vás zaujať:

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!