POVERY, ktorým mnohí z nás veria aj dnes: Poznáte ich všetky?

Existuje mnoho povier, pomocou ktorých sa môžete chrániť pred problémami a vyhnúť sa nepríjemnostiam. Ľudová múdrosť od nepamäti pomáha prilákať prosperitu v živote a obísť rôzne problémy.

Poverčivosti sú súčasťou mnohých kultúr a spoločností a často súvisia s magickými alebo náboženskými vierami. Tu je niekoľko príkladov poverčivostí:

  • Zrkadlo – Ak sa rozbije zrkadlo, mnohí ľudia veria, že to prináša sedem rokov smoly. Táto povera sa datuje už stáročia dozadu a údajne vznikla v starovekom Grécku.
  • Čierne mačky – V mnohých kultúrach sú čierne mačky považované za zlé znamenie a niektorí ľudia sa ich boja. Podľa niektorých povier sa pozeranie na čiernu mačku v noci môže zlým spôsobom ovplyvniť vaše rozhodnutia.
  • Podkovy – Podľa pover môže podkova pritiahnuť šťastie a chrániť pred zlými silami. Táto povera sa objavuje v mnohých kultúrach a mnohí ľudia si na dvere svojho domu alebo svojho auta prichytia podkovu ako ochranný symbol.
  • Čísla – V niektorých kultúrach sa určité čísla považujú za šťastné alebo nešťastné. Napríklad v Číne sa číslo 4 považuje za nešťastné, pretože znie rovnako ako slovo pre smrť. Na druhej strane, v Japonsku sa číslo 9 považuje za nešťastné, pretože znie rovnako ako slovo pre bolesť.
  • Hádanky – V minulosti sa v niektorých kultúrach používali hádanky a rôzne iné rituály ako spôsob na predpovedanie budúcnosti. Aj keď mnohí ľudia dnes veria, že takéto praktiky sú nezmyselné, niektorí sa na ne stále spoliehajú.
  • Nosenie peňazí vo vrecku znamená problémy súvisiace s financiami. Pokrčené bankovky zmiešané s malými mincami blokujú finančné toky a negatívne ovplyvňujú prilákanie nových príjmov.
  • Kľúč by sme nemali nechávať v zámke, aby ste si neodplašili šťastie v osobnom živote. Takto ponechaný kľúč sľubuje rodinné konflikty a dlhé spory, ktoré sa môžu skončiť aj rozvodom.
  • Šťastie a prosperita neprídu do domu, kde nie je jedálenský stôl. Zanedbanie tohto kusu nábytku často vedie k mnohým katastrofám.
  • Jedna povera hovorí, že šitie šiat pre seba znamená stratu šťastia a prosperity. Ak budete túto poveru ignorovať, budete čeliť mnohým problémom, vrátane zdravotných.
  • Povera hovorí, že večerné upratovanie a vytieranie podlahy je znakom osamelosti a nedostatku peňazí. Ak budete túto poveru ignorovať, budete mať problémy vo všetkých záležitostiach.
Poverčivosti sú súčasťou mnohých kultúr a môžu byť zaujímavým zdrojom zvedavosti a zábavy. Avšak, v dnešnej dobe by sme sa mali riadiť rozumom a nezabúdať, že naše rozhodnutia by mali byť založené na faktoch a skutočnostiach, a nie na poverách a predpovediach.

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!

Mohlo by Vás zaujať: