Toto je 6 rád starých mám, ako spoznať pohlavie dieťaťa ešte v tehotenstve! Sedia na vás?

Mnoho žien sa chce nechať prekvapiť a celé tehotenstvo háda, či sa narodí dievčatko alebo chlapček. Jednou z možností je samozrejme poprosiť lekárku, aby pohlavie dieťaťa prezradila.

My však prinášame zaujímavé tipy, ako určiť pohlavie bábätka na základe zmien správania či tela ženy počas tehotenstva.

Žiadny z týchto mýtov nie je podložený 100% lekárskym výskumom. Pokiaľ sa teda vaše odhady nevyplnia, nemusíte sa plašiť. Aj pri určení pohlavia lekárom sa môže stať, že sa narodí presný opak.

1) Asymetria pŕs

Aj ženy, ktoré nie sú tehotné, môžu sledovať odlišnosť vo veľkosti pŕs. Počas tehotenstva sa však prsia ženy zväčšujú viac a vy môžete postupne sledovať, či jedno rastie rýchlejšie a je tak väčšie, než to druhé. Ako z toho vyčítať pohlavie bábätka? Pokiaľ je ľavý prsník väčší, znamená to, že v brušku nosíte dievčatko. V prípade, že je väčší pravý prsník, nosíte chlapčeka.

2) Chute v tehotenstve

Mnoho tehotných žien určite pozná chvíle, kedy by sa mohli utĺcť po sladkom, alebo naopak po slanom. Niektoré ženy počas tehotenstva objavujú úplne nové chute, ktoré predtým nemali a naopak strácajú chuť na svoje obľúbené jedlá. A práve z chutí môžete tiež skúsiť vyčítať pohlavie dieťaťa. Pokiaľ totiž čakáte dievčatko, najskôr budete prahnúť po ovocí a sladkostiach. Pokiaľ však radšej maškrtíte slané zemiačiky a mäso, čakáte chlapčeka.

3) Prvý trimester a nevoľnosť

Nevoľnosť je tiež častým prejavom tehotenstva, a to hlavne v prvých troch mesiacoch. Podľa intenzity nevoľností možno tiež odhadnúť pohlavie dieťaťa. Pokiaľ vás teda nevoľnosť trápi veľa, pravdepodobne budete rodiť dievčatko. Chlapčeka čakáte v prípade, že nevoľnosť máte len zriedkakedy alebo vôbec.

4) Krása ženy

Hovorí sa, že ak v tehotenstve máte viac problémov s pleťou a vlasmi, kradne vám krásu vaše bábätko, v tomto prípade dievčatko. Chlapec naopak môže na kráse pridávať, a pokiaľ nosíte v brušku chlapca, môžete mať lepšiu pleť ako kedykoľvek predtým.

5) Studené nohy

Že majú ženy všeobecne chladnejšie končatiny je dokázané. Ako je to v tehotenstve? Ak máte stále alebo viac pocit studených nôh, čakáte chlapcov. Je to tak z toho dôvodu, že pokiaľ nosíte v brušku chlapca, máte spomalenú cirkuláciu krvi.

6) Matematika

Pohlavie môžete tiež skúsiť vypočítať. Stačí vynásobiť vek matky s mesiacom, keď bolo dieťa počaté. Keď vyjde nepárne číslo, je čas nakupovať modrú výbavičku. Zariaďovať všetko pre dievčatko môžete teda v prípade, že vyjde číslo párne.

Mohlo by sa vám páčiť:

Ak sa Vám článok páčil, neváhajte ho zdieľať so svojimi priateľmi na Facebooku! Šírte svetom pekné noviny!