Umelec hľadá a fotografuje cudzích ľudí, ktorí sú si podobní ako vajce vajcu, no napriek tomu ich nič nespája!

Francois Brunell je kanadský fotograf s nezvyčajnou vášňou. Umelec hľadá a fotí podobných ľudí, ktorí spolu nesúvisia.

Muž už urobil asi 200 portrétov tohto typu. Francois nájde počas svojho cestovania po svete podobných ľudí  a potom dvoch úplne neznámych ľudí pozve na fotenie.

Francois Brunelle je kanadský fotograf, ktorý má jednu z najneobvyklejších vášní, aké sme kedy videli. Jeho fascinácia spočíva v hľadaní a fotení dvojíc ľudí, ktorí spolu nič nemajú, nepoznajú sa, ale zdajú sa byť si veľmi podobní.

Francois sa celý svoj život venoval fotografii. Jeho záujem o ľudské tváre a ich podobnosť sa však zrodil až v neskoršom veku, keď ho oslovila jedna nezvyčajná scéna. Na ulici zbadal dvoch ľudí, ktorí sa náhodou stretli a jeho pozornosť upútali tým, že si veľmi podobali. Odtiaľ sa začal jeho záujem o ľudskú podobnosť.

Od tej doby Francois Brunelle cestuje po celom svete a hľadá dvojice ľudí, ktorí si podľa neho veľmi podobajú. Jeho fotografie sú neuveriteľné a fascinujúce. Väčšina z jeho portrétov ukazuje dvoch ľudí, ktorí sa od seba môžu líšiť vekom, pohlavím, rasy, národnosti a sociálneho postavenia, ale ich tváre sú si veľmi podobné.

Francois Brunelle si pre svoje portréty vyberá veľmi zaujímavých ľudí a jeho práca nám ukazuje, že podobnosť medzi dvoma ľuďmi nemusí byť len na základe krvi. Môže to byť niečo oveľa hlbšie, ako je spoločný výraz tváre, držanie tela alebo osobnosť.

Brunell trvá na tom, že vždy hľadá dvoch ľudí, ktorí sa nikdy predtým nestretli a nepoznali sa.

„Svoj prvý podobný pár som našiel cez známeho. A potom, čo médiá informovali o mojom projekte, stále viac ľudí bolo naklonených zúčastniť sa na ňom.“

Jeho portréty nám ukazujú, že medzi nami existujú neviditeľné spojenia, o ktorých ani sami netušíme. Zaujímavý projekt, čo poviete? Chceli by ste poznať svoju dvojičku?

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!

Mohlo by Vás zaujímať: