Rodičia ju opustili, keď bola ešte veľmi malé dieťa: V dospelosti si však adoptovala 346 sirôt a dala im život, ktorý sama nikdy nemala…

Rodičia ju opustili, keď bola ešte dieťa. Odvtedy obyvateľka Vietnamu roky zápasila s chudobou a bezdomovectvom. Keď sa jej podarilo prekonať životné ťažkosti, rozhodla sa pomôcť deťom, ktoré sa ocitli v podobnej situácii.

V súčasnosti sa žena stará o 346 sirôt, ktorým poskytuje vzdelanie a dôstojný život.

Huynh Tieu Huong, ktorú národné médiá prezývajú „Matka Tereza z Vietnamu“, prevádzkuje neziskovú organizáciu, ktorá sa venuje adopcii, podpore a bezpodmienečnej láske k opusteným deťom, sirotám a maloletým bez domova.

Vďaka podpore od darcov a dobrovoľníkov má 346 detí v jej starostlivosti prístup k vzdelaniu, bezpečnému miestu na spanie a hranie, ako aj k primeranej lekárskej starostlivosti a výžive.

Samotná Huong vlastne nevie, kedy sa narodila. Na občianskom preukaze, ktorý u nej našli, nebolo meno, len rok 1968.

Dievčatku pomohol mladý pár z mesta Vinh Phu. Bohužiaľ, ako sa neskôr ukázalo, boli z nich sexuálni devianti.

Našťastie susedia pomohli dievčine uniknúť osudu neustáleho sexuálneho zneužívania. Život strávila niekoľko nasledujúcich rokov putovaním. Až kým vo veku 19 rokov nenašla na ceste opustené dievča.

Huong sa rozhodla adoptovať si toto dieťa a ako odpoveď na tento úprimný akt láskavosti sa na ňu vesmír konečne usmial. Zoznámila sa s bohatým Číňanom, ktorý jej dal peniaze na prenájom bytu a začatie podnikania. Akonáhle bola schopná uživiť seba a svoju dcéru Anh Dao, začala v roku 1993 dobrovoľníčiť pre Vietnam Relief Association, kde pomáhala sirotám a starším ľuďom.

Adoptovala 346 sirôt

V roku 2001 založila charitatívne centrum Que Huong v okrese Tan Dong Hiep a postupne zvyšovala počet svojich klientov až na hranicu 300. Všetky deti nesú priezvisko svojej adoptívnej matky Houng.

Dobrovoľníčka založila nadáciu Mother Houng Foundation na podporu svojej práce. Postupom času začala rozširovať svoje aktivity aj do zahraničia vrátane USA.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!

Mohlo by Vás zaujať: