Ako slobodná mamička musela mať dve práce, aby uživila svoje milované deti: Potom sa na ňu usmialo obrovské šťastie!

Milionár Marcus Lemonis má vlastný televízny program The Profit na stanici CNBC, v ktorom investuje svoje vlastné peniaze do podnikov, ktoré sa nachádzajú v ťažkostiach.

Lemonis verí, že spravodlivý a láskavý prístup k zamestnancom vždy prináša lepšie výsledky v podnikaní a zvyšuje produktivitu. V roku 2015 sa stretol so slobodnou matkou, ktorá sa chystala na materskú dovolenku a bojovala o to, aby uživila seba a svoju rozrastajúcu sa rodinu.

Snažila sa uživiť svoju rodinu pendlovaním medzi prácou v cukrárni a kaviarni. No jedného dňa sa stala neskutočná vec.

Slobodná matka Tami Forbes je vedúcou predajne vo floridskom meste Key West, v podniku Key Lime Pie Company. Hoci má na starosti všetko od zásob po marketing, dostáva Tami plat iba 300 dolárov týždenne. Čo je v Amerike naozaj málo peňazí.

V tom čase mali doma osemročné dvojčatá a čakali tretie dieťa.

Nielenže trávila počas dňa deväť hodín na nohách, ale nastávajúca mamička tiež pracovala ako barmanka, aby si doplnila svoj skromný príjem.

Marcusovo zamestnanie ho zaviedlo do cukrárne, kde pracuje Tami, hlavná postava tohto neobyčajného príbehu. Tami sa s ním podelila o svoje problémy a frustrácie a vysvetlila mu, aké ťažké to má ako slobodná pracujúca matka.

Tamiin príbeh zasiahol Marcusa tak veľmi, že sa rozhodol jej pomôcť. Navrhol jej šesťmesačný plat, aby mohla zostať na materskej dovolenke, ale to nebolo všetko.

„Než odídeš, budem potrebovať tvoju pomoc. Musím niečo zariadiť a ty nám tu budeš šéfovať,“ hovorí Lemonis Tami vo videoklipe nižšie. „Aby ste mali dobrý pocit, chcel som vám dať nejaké peniaze.” Lemonis ponúka Tami šesťmesačný plat, čo stačí na to, aby sa rozplakala. „Znamená to pre mňa všetko, vedieť, že keď sa vrátim, budem mať plat – plat, z ktorého môžem žiť, a ešte si ušetriť peniaze… To som nikdy nemala,“ hovorí.

Ale čaká ju ešte väčšie prekvapenie. Až bude čas vrátiť sa do práce, Tami bude zarábať 1 000 $ týždenne. Žena tak bude môcť opustiť svoje druhé zamestnanie barmanky a venovať sa deťom oveľa viac.

Takto by sa malo správať viac podnikov k svojim pracovitým zamestnancom.

Súhlasíte? Ak áno zdieľajte tento príbeh!

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a potešte ich správami z redakcie pekných novín!

Mohlo by Vás zaujať: